Genesis Capital posiluje hlavní analytik Patria Finance Tomáš Sýkora

15.08.2018
GPEF III

Do Genesis Capital, přední společnosti v oblasti rozvojového kapitálu v České a Slovenské republice, přichází hlavní analytik společnosti Patria Finance Tomáš Sýkora. Nová výrazná posila analytického týmu završuje personální rozšiřování Genesis Capital v posledních měsících. Od května letošního roku přibyli do týmu odborníci se zkušenostmi z finančního poradenství a akvizičního financování Tatiana Balkovicová a Martin Viliš, dále pak finanční ředitel Petr Janovský a analytik Adam Ruta.

„Příchodem Tomáše Sýkory, renomovaného finančního analytika, bylo završeno posilování týmu Genesis Capital o špičkové odborníky z finančních trhů. Tomášova profesionální erudice, dlouholetá praxe a dosažené výsledky jsou zárukou významného prohloubení a rozšíření analytických aktivit při vyhledávání investičních příležitostí, sledování firem a jejich prodejů v portfoliu fondů Genesis. Tomáš zároveň přispěje k zabezpečení požadavků na podnikové a odvětvové analýzy, které se stávají důležitou součástí komplexní investiční činnosti Genesis Capital, přední private equity společnosti v České republice, na Slovensku a v celém středoevropském regionu,“ říká Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital.

Tomáš Sýkora má více než deset let zkušeností z finančních trhů, které sbíral především jako akciový a později hlavní analytik obchodníka s cennými papíry Patria Finance v letech 2010-2018. Zabýval se akciovou analýzou společností obchodovaných na pražské burze i středoevropském regionu a zaměřoval se především na energetický sektor. Jeho analytický tým dlouhodobě dosahoval více než 70% úspěšnosti investičních doporučení a patřil k nejlepším na tuzemském kapitálovém trhu. Před příchodem do Patrie působil Tomáš pět let v oddělení správy finančních aktiv pojišťovny Generali, kde se podílel na řízení dluhopisových i akciových portfolií i řízení finančních rizik. Tomáš je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze se zaměřením na ekonometrii a operační výzkum. Mluví česky a anglicky.

O společnosti Genesis Capital

Společnost Genesis Capital poskytuje poradenství private equity fondům, které nabízejí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 poskytovala poradenství čtyřem fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 170 milionů eur. Tyto fondy již podpořily 50 podniků a zajistily na jejich rozvoj více než tři miliardy korun. Mnoho z těchto firem se i díky spolupráci s Genesis dostalo na špičku ve svém oboru.

Aktuálně je k investování otevřen fond s názvem Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) o velikosti přes 80 milionů eur. Podobně jako minulé fondy je i GPEF III zaměřen na investice do středních a malých podniků v České republice a na Slovensku, určitou část prostředků může alokovat do přímých investic také v Polsku, Maďarsku a Rakousku.

Investory ve fondu GPEF III jsou převážně lokální a mezinárodní instituce a investiční společnosti jako například European Investment Fund (EIF), Česká spořitelna (člen skupiny Erste), Amundi
Czech Republic (člen mezinárodní skupiny Amundi), Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), finská investiční společnost eQ Private Equity, penzijní fond významné světové společnosti a český family office.

Mezi společnosti, v nichž mají private equity fondy Genesis v současné době podíl, patří KS Klima-Service, GTH catering, Aranea, 3070, Quinta-Analytica, HP Tronic/Datart, D2G, Sanborn a Stangl Technik Holding.
Více na www.genesis.cz.

 

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital