O Genesis Capital

Genesis Capital je skupina fondů private equity (rozvojového kapitálu), které nabízejí malým a středním podnikům ve střední Evropě pomoc při financování jejich růstu a rozvoje.

Od svého vzniku v roce 1999 poskytoval poradenství šesti fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 350 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 60 podniků.

Mnoho z těchto firem se i díky spolupráci s Genesis Capital dostalo na špičku ve svém oboru.

Investory ve fondech Genesis jsou renomované instituce a investiční společnosti jako například European Investment Fund (EIF), Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD), Česká spořitelna (člen skupiny Erste), Amundi Czech Republic (člen mezinárodní skupiny Amundi), Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), finský fond fondů eQ Private Equity, švýcarský fond fondů Alpha Associates, investiční společnosti Raiffeisen, Sirius a RSJ Investments, penzijní fondy INVL, family office SPM Capital či penzijní fond významné světové společnosti.

Co děláme

Genesis Capital - Private Equity Funds

Reprezentuje private equity fondy orientované na investice do malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Aktuálně je k investování v rámci tohoto investičního segmentu otevřen fond s názvem Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) o velikosti 150 milionů euro, s obvyklou velikostí jednotlivé investice 5-20 milionů euro.

Genesis Capital - Grow Equity Funds

Reprezentuje fondy rozvojového kapitálu zaměřené na investice do menších a středně velkých společností v České republice a na Slovensku s významným potenciálem růstu. Aktuálně je v rámci tohoto investičního segmentu k investování otevřen fond Genesis Growth Equity Fund I (GGEF I) o velikosti 40 milionů euro, s obvyklou velikostí jednotlivé investice 1-4 miliony euro.

Private equity

Fondy se orientují na investice do malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku.

Více informací

Growth equity

Fondy zaměřené na investice do menších a středně velkých společností v České republice a na Slovensku s významným potenciálem růstu.

Více informací