5
investičních fondů
EUR 270 mil.
pro podniky
60
investic

Jsme členem

CVCA
SLOVCA
AMCHAM
PSIK

Aktuality

14.05.2024

Genesis Capital připravuje nový private equity fond s cílovou velikostí 250 milionů euro

Genesis Capital, jedna z nejvýznamnějších skupin v oblasti private equity ve střední Evropě, zahajuje přípravu již sedmého fondu. Genesis Private Equity Fund V (GPEF V) naváže na předchozí úspěšné fondy skupiny a zaměří se na investice v segmentu malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. S cílovou velikostí 250 milionů eur má GPEF V ambici se zařadit mezi největší private equity fondy ve střední Evropě. Vznik fondu se plánuje na první polovinu roku 2025.

22.04.2024

Skupina HP TRONIC uzavřela s Genesis Capital dohodu o odkupu akcií

HP TRONIC, do jehož portfolia patří maloobchodní prodejce elektroniky DATART a značka ETA, se dohodl s fondem Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) ze skupiny Genesis Capital na odkupu všech akcií, které do dnešního dne držel právě tento fond. 100 % akcií se tak nově nachází ve firemní struktuře skupiny HP TRONIC, což posílí kontrolu nad strategickými rozhodnutími a umožní flexibilitu a autonomii v budoucím rozvoji.

20.03.2024

Genesis Capital získal významný menšinový podíl ve společnosti KASPER KOVO, moderní strojírenské firmě se zaměřením na zakázkovou kovovýrobu s dlouholetou tradicí

KASPER KOVO je strojírenská společnost se 400 zaměstnanci a obratem přibližně 800 milionů korun, která sídlí v Trutnově a specializuje se na výrobu kovových komponent pro průmyslové a technologické aplikace. Společnost se zaměřuje na vysokou kvalitu své produkce a služeb, včetně inovativního přístupu k vývoji, a její hlavní oblastí působení je výroba a montáž součástí pro strojírenství, automobilový průmysl a další odvětví. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond ze skupiny Genesis Capital, vstupuje do této společnosti po dohodě s jejím zakladatelem Rudolfem Kasperem, aby společně transformovali KASPER KOVO do společnosti řízené nezávislým profesionálním managementem a zajistili kontinuitu pro její další úspěšný rozvoj.

13.03.2024

Genesis Capital uzavřel dohodu o koupi majoritního podílu ve společnosti GAF, českém výrobci specializovaných výrobků z kovu

Společnost GAF patří k významným hráčům v kovovýrobě se zaměřením na komplexní zakázkové zpracování oceli, nerezu a hliníku. Výrobky společnosti se vyznačují vysokou kvalitou a přesností, zpravidla podléhají přísným certifikacím a mají na trhu široké uplatnění například v potravinářství, zdravotnictví, textilním průmyslu či drážní dopravě. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond ze skupiny Genesis Capital, uzavřel smlouvu o investici do majoritního podílu ve společnosti GAF. Zakladatel a současný stoprocentní majitel pan Luděk Fofoňka si ve společnosti ponechá významný podíl. Zároveň do společnosti investují také klíčoví manažeři, kteří převezmou roli pana Fofoňky ve vedení společnosti a společně s novým vlastníkem plánují navázat na úspěšný rozvoj společnosti v posledních letech. Dokončení transakce se očekává v dubnu 2024.

07.03.2024

Genesis Capital uzavřel dohodu o akvizici společnosti Schulte Group, předního poskytovatele komplexních stavebních řešení v oblasti TZB

Od svého založení v roce 1998 se Schulte Group postupně stala partnerem pro významné projekty průmyslových nemovitostí. Svým zákazníkům nabízí komplexní realizace služeb převážně v oblasti TZB (technické zařízení budov), včetně projekční přípravy a záručního i pozáručního servisu, s důrazem na nejnovější technologie a dlouhodobou udržitelnost provozu. Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV), private equity fond ze skupiny Genesis Capital, se dohodl se zakladateli na akvizici většinového podílu ve společnosti. Spolu s fondem GPEF IV se akcionáři stanou také klíčoví manažeři. Společným cílem je využít odborných znalostí a zkušeností celého týmu Schulte k dalšímu dynamickému rozvoji. Dokončení transakce podléhá schválení českého antimonopolního úřadu.

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital