Aktuality a média

Genesis Capital získal významný menšinový podíl ve společnosti KASPER KOVO, moderní strojírenské firmě se zaměřením na zakázkovou kovovýrobu s dlouholetou tradicí

20.03.2024

KASPER KOVO je strojírenská společnost se 400 zaměstnanci a obratem přibližně 800 milionů korun, která sídlí v Trutnově a specializuje se na výrobu kovových komponent pro průmyslové a technologické aplikace. Společnost se zaměřuje na vysokou kvalitu své produkce a služeb, včetně inovativního přístupu k vývoji, a její hlavní oblastí působení je výroba a montáž součástí pro strojírenství, automobilový průmysl a další odvětví. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond ze skupiny Genesis Capital, vstupuje do této společnosti po dohodě s jejím zakladatelem Rudolfem Kasperem, aby společně transformovali KASPER KOVO do společnosti řízené nezávislým profesionálním managementem a zajistili kontinuitu pro její další úspěšný rozvoj.

Genesis Capital uzavřel dohodu o koupi majoritního podílu ve společnosti GAF, českém výrobci specializovaných výrobků z kovu

13.03.2024

Společnost GAF patří k významným hráčům v kovovýrobě se zaměřením na komplexní zakázkové zpracování oceli, nerezu a hliníku. Výrobky společnosti se vyznačují vysokou kvalitou a přesností, zpravidla podléhají přísným certifikacím a mají na trhu široké uplatnění například v potravinářství, zdravotnictví, textilním průmyslu či drážní dopravě. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond ze skupiny Genesis Capital, uzavřel smlouvu o investici do majoritního podílu ve společnosti GAF. Zakladatel a současný stoprocentní majitel pan Luděk Fofoňka si ve společnosti ponechá významný podíl. Zároveň do společnosti investují také klíčoví manažeři, kteří převezmou roli pana Fofoňky ve vedení společnosti a společně s novým vlastníkem plánují navázat na úspěšný rozvoj společnosti v posledních letech. Dokončení transakce se očekává v dubnu 2024.

Genesis Capital uzavřel dohodu o akvizici společnosti Schulte Group, předního poskytovatele komplexních stavebních řešení v oblasti TZB

07.03.2024

Od svého založení v roce 1998 se Schulte Group postupně stala partnerem pro významné projekty průmyslových nemovitostí. Svým zákazníkům nabízí komplexní realizace služeb převážně v oblasti TZB (technické zařízení budov), včetně projekční přípravy a záručního i pozáručního servisu, s důrazem na nejnovější technologie a dlouhodobou udržitelnost provozu. Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV), private equity fond ze skupiny Genesis Capital, se dohodl se zakladateli na akvizici většinového podílu ve společnosti. Spolu s fondem GPEF IV se akcionáři stanou také klíčoví manažeři. Společným cílem je využít odborných znalostí a zkušeností celého týmu Schulte k dalšímu dynamickému rozvoji. Dokončení transakce podléhá schválení českého antimonopolního úřadu.

Genesis Capital posilují Petr Müller a Michal Mikeš

22.01.2024

Do Genesis Capital, jedné z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě, přichází Petr Müller, doposud advokát mezinárodní právní kanceláře Dentons a Michal Mikeš, který donedávna působil jako senior investment associate v KKCG. Petr nastupuje na pozici Legal Counsel, aby doplnil právní tým Genesis Capital. Michal se stává novým Investment managerem private equity fondů Genesis Capital.

Genesis Capital Newsletter 12/2023

19.12.2023

  Newsletter 12/2023

Genesis Capital prodává portfoliovou společnost SANBORN společnosti Oriens

04.12.2023

SANBORN, klíčový dodavatel přesných komponentů a specializovaných dílů pro energetiku, ropný a plynárenský průmysl a dopravu, mění majitele. Fond Genesis Private Equity Fund (GPEF III) ze zavedené private equity skupiny Genesis Capital prodal svůj většinový vlastnický podíl společnosti Oriens.

Genesis Capital získal majoritní podíl v dodavateli kvalitních přesných strojních komponent a celků, společnosti STT Servis

16.11.2023

STT Servis si během své více než 20leté existence vybudovala pozici předního exportéra přesně obráběných dílů a sestav se zaměřením na kusovou a malosériovou výrobu. Mezi hlavní konkurenční výhody patří zejména schopnost dodávat atypické komponenty o rozměrech dosahujících až 8 metrů a špičková kvalita výroby. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond ze skupiny Genesis Capital, se rozhodl spojit se zakladateli a získal ve společnosti majoritní podíl. Zároveň s nimi do společnosti také investovali klíčoví manažeři. Společným záměrem je urychlit růst skupiny skrze rozšíření výrobních kapacit, rozvoje spolupráce se stávajícími zákazníky a zisk nových obchodních partnerů.

Genesis Capital uzavřel dohodu o koupi majoritního podílu ve středoevropském lídrovi audiovizuálních a eventových technologií, skupině AV MEDIA

19.10.2023

AV MEDIA si od svého založení v roce 1992 vybudovala vedoucí pozici v oboru audiovizuálních technologií v České republice i okolních zemích. Její podnikání tvoří dva hlavní pilíře: AV MEDIA SYSTEMS, která zajišťuje design a integraci kompletních audiovizuálních řešení pro zákazníky z oblasti školství, veřejné správy, kultury a komerční sféry a AV MEDIA EVENTS, která poskytuje kompletní technologická řešení pro pořadatele konferencí, výstav, společenských, kulturních a sportovních akcí. Skupina prostřednictvím Brill AV Media úspěšně rozvíjí obchodní aktivity též v Polsku. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond ze skupiny Genesis Capital, získá v AV MEDIA majoritní podíl a zároveň si podíl ponechají i dva ze tří zakladatelů. Nově se stanou akcionáři také klíčoví manažeři skupiny. Společným záměrem je urychlit růst skupiny ať už formou expanze produktového portfolia či formou vybraných akvizic v regionu. Dokončení transakce podléhá schválení českého antimonopolního úřadu a očekává se v listopadu 2023.

Genesis Capital investuje do společnosti PFX a spojuje tak síly s jejími zakladateli s cílem vytvořit přední inovativní postprodukční studio ve střední Evropě

02.10.2023

Společnost PFX se sídlem v Praze je spolehlivým a inovativním poskytovatelem kreativních řešení pro různé mediální platformy. S mezinárodním týmem 160 zkušených profesionálů a čtyřmi moderními pobočkami se PFX řadí mezi přední společnosti nabízející vizuální efekty, animace, reklamní kampaně a služby postprodukce. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond společnosti Genesis Capital, se spojil se zakladateli a získal ve společnosti významný podíl. Obě strany jsou odhodlány posunout hranice kreativity a inovace v dynamickém světě médií a zábavy, a rozvíjet nové možnosti pro klienty hledající kvalitní kreativní řešení. Společným cílem je kombinací organického rozvoje a akvizic vytvořit předního hráče ve střední a východní Evropě.

Genesis Capital Newsletter 07/2023

28.07.2023

Newsletter 07/2023

Genesis Capital a Value4Capital se dohodly na podmínkách akvizice společnosti XBS Group, polského poskytovatele řešení pro řízení dodavatelského řetězce.

08.03.2023

Private equity fondy Genesis Capital a Value4Capital se dohodly na podmínkách akvizice společnosti XBS Group, polského poskytovatele řešení pro řízení dodavatelského řetězce. Transakce se účastní i stávající manažerský tým.

Genesis Capital a Avallon MBO Fund oznamují dohodu o akvizici společnosti TES Vsetín, českého výrobce elektrických strojů a komponentů, od společnosti ARX Equity Partners.

16.01.2023

Společnost TES Vsetín s.r.o. („TES / Společnost“) se sídlem ve Vsetíně v České republice je s více než stoletou historií odborníkem na komplexní konstrukci a výrobu elektrických strojů a souvisejících systémových komponentů. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond společnosti Genesis Capital, a Avallon MBO Fund III, management buyout private equity fond společnosti Avallon, se spojili se stávajícím manažerským týmem společnosti TES, aby od fondů spravovaných společností ARX Equity Partners získali 100% podíl ve Společnosti. Dokončení transakce se očekává v únoru 2023 a podléhá schválení českého antimonopolního úřadu.

Genesis Capital Newsletter 09/2022

Genesis Capital Newsletter 09/2022

13.10.2022

Fondy skupiny Genesis Capital ulovily štiku

14.09.2022

Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV), nejnovější private equity fond skupiny Genesis Capital, koupil minoritní podíl v Hecht Motors s.r.o., přední středoevropské skupině působící v oblasti výroby a prodeje zahradní techniky (pozn. Hecht znamená německy štika). Genesis Capital spojuje síly se zakladateli Hecht Motors Janem Kovačkou a Rudolfem Runštukem s cílem zrychlit expanzi skupiny v regionu a vstoupit na nové trhy.

Genesis Capital posiluje seniorní advokát Vojtěch Novák

07.09.2022

Do Genesis Capital, jedné z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě, přichází Vojtěch Novák, dosud seniorní advokát mezinárodní advokátní kanceláře Dentons. Vojtěch nastupuje na pozici Senior Counsel, aby po boku právního partnera Pavla Kvíčaly doplnil právní tým Genesis Capital.

Genesis Capital a Integral Venture Partners kupují BORCAD cz s.r.o., českého výrobce a vývojáře sedadel pro osobní vlaky

30.08.2022

Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) – nejnovější private equity fond skupiny Genesis Capital a Evolving Europe Principal Investments I (EEPI I) – private equity a růstový fond Integral Venture Partners společně získaly 100% podíl ve společnosti BORCAD cz s.r.o., inovativním výrobci sedadel a interiérového vybavení pro osobní vlaky se sídlem ve Fryčovicích, Česká republika.

Genesis Capital a Avallon MBO Fund úspěšně dokončily prodej majoritního podílu ve společnosti Stangl Technik Holding. Od 3. srpna je většinovým akcionářem společnost SPIE, evropský nezávislý lídr v oblasti multitechnických služeb.

03.08.2022

Dne 15. června 2022 Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) a Avallon MBO Fund II podepsaly dohodu o prodeji většinového vlastnického podílu ve společnosti Stangl Technik Holding, předním poskytovateli komplexních služeb v oblasti technického zařízení budov v Polsku a České republice. Dokončení transakce podléhalo schválení polským antimonopolním úřadem. Vzhledem ke splnění všech podmínek byla transakce k dnešnímu dni dokončena.

Genesis Capital a Avallon MBO Fund oznamují prodej majoritního podílu ve společnosti Stangl Technik Holding evropskému nezávislému lídru v oblasti multitechnických služeb, společnosti SPIE.

16.06.2022

Stangl Technik Holding, přední poskytovatel komplexních inženýrských a technických služeb v Polsku a České republice, mění vlastníka. Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) a Avallon MBO Fund II se dohodli na společném prodeji většinového podílu společnosti SPIE. Transakce podléhá schválení polským antimonopolním úřadem a k jejímuž uzavření by mělo dojít v červenci 2022.

Genesis Capital dokončila fundraising nového fondu rozvojového kapitálu GPEF IV dosažením maximální cílové velikosti 150 milionů eur

06.06.2022

Genesis Capital, jedna z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě, dokončila fundraising nového fondu, Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV), přičemž dosáhla jeho maximální cílové velikosti 150 milionů eur. GPEF IV je již šestým private equity fondem Genesis Capital za dobu dosavadní více než dvaadvacetileté existence společnosti.

 

Největší tuzemské call centrum Conectart koupilo jihočeskou Atodu

05.04.2022

Společnost Conectart je se svými více jak dvěma tisíci operátory největším provozovatelem kontaktních center v Česku. Začátkem dubna svou pozici ještě upevnila akvizicí call centra Atoda, které soustřeďuje své pobočky především do jižních Čech a zaměstnává v nich zhruba čtyři stovky operátorů. Atoda byla převedena na nezávislou dceřinou entitu a stala se tak i součástí fondu GPEF III ze skupiny Genesis Capital, které Conectart vlastní od roku 2020.

Newsletter 12/2021

03.12.2021

Newsletter 12/2021

Genesis Capital prodává společnost QUINTA-ANALYTICA skupině BBA Capital Partners

30.11.2021

QUINTA-ANALYTICA, významný český poskytovatel výzkumných a regulačních služeb pro farmaceutický, biotechnologický průmysl                  a generická léčiva, mění vlastníka. Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) ze skupiny Genesis Capital, prodává svůj 85,9% podíl společnosti LVA Holding GmbH z portfolia BBA Capital Partners (BBA).

 

Ciklum kupuje CN Group od Genesis Capital a rozšiřuje tím svou působnost v rámci Evropy

31.08.2021

Akvizice posílí pozici Ciklumu na trzích střední Evropy a německy mluvících zemí.

Ciklum, globální společnost specializující se na vývoj softwaru a digitální služby, dnes oznámila akvizici společnosti CN Group, české firmy pro vývoj softwaru, od Genesis Capital, jedné z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě. V rámci právě dokončené transakce prodal Genesis Capital, jenž investoval do CN Group v roce 2019, 100% svého podílu společnosti Ciklum.

Tato transakce usnadní naplnění ambiciózních růstových plánů společnosti Ciklum na trzích střední Evropy a německy mluvících zemí.

 

 

Genesis Capital spustila nový fond rozvojového kapitálu GPEF IV, v počáteční velikosti 101 milionů eur

25.08.2021

Genesis Capital, jedna z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě, spustila nový fond.  Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) je již šestým private equity fondem Genesis Capital za dobu dosavadní více než dvacetileté existence společnosti. Podobně jako jeho předchůdci se i GPEF IV zaměří na investice do předních společností s atraktivním růstovým potenciálem sídlících v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. V okamžiku svého vzniku má GPEF IV k dispozici 101 milionů eur (přibližně 2,6 miliardy korun) a dosažení své maximální cílové velikosti 150 milionů eur (3,9 miliardy korun) předpokládá již do konce letošního roku.

Genesis Capital připravuje vznik nového fondu rozvojového kapitálu s cílovou velikostí 150 milionů euro

24.06.2020

Genesis Capital, jedna z největších skupin z oboru rozvojového kapitálu ve střední Evropě, připravuje vznik nového fondu. Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) bude již šestým private equity fondem Genesis Capital za dobu své více než dvacetileté existence. Podobně jako jeho předchůdci se GPEF IV zaměří na růstové investice v segmentu malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Fond má cílovou velikost 150 milionů euro a vznik fondu se plánuje na začátek roku 2021.

Genesis Capital Newsletter 6/2020

08.06.2020

Newsletter 6/2020

Skupina KKCG prodala největší české callcentrum Conectart fondům skupiny Genesis Capital

Skupina KKCG prodala největší české callcentrum Conectart fondům skupiny Genesis Capital

18.05.2020

Investiční skupina Karla Komárka KKCG prodala největšího provozovatele kontaktních center v Česku. Společnost Conectart, která dnes provozuje callcentra v osmi českých městech a zaměstnává přes tisícovku operátorů, přechází do portfolia fondu rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) skupiny Genesis Capital. Vypořádání transakce se očekává během léta a podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Trpělivost a kapitál

11.05.2020

Ne nadarmo se říká, že trpělivost růže přináší. To, co platí v investování obecně, platí v investování v oboru private equity dvojnásob. Tato investiční disciplína se totiž vyznačuje především svou dlouhodobou povahou. Všichni jsme v posledních týdnech sledovali, jak příchod koronavirové krize natropil spoustu okamžité paseky na veřejných trzích, kde z povahy věci byly ztráty vidět okamžitě. Investice v private equity z řady důvodů takovou bezprostřední volatilitou netrpí, což nás a naše investory mohlo v takto turbulentní době alespoň částečně konejšit. Přesto i zde platí, že všichni, kteří již měli na základě obvykle dobrých výsledků uplynulého období svou budoucnost náležitě spočítanou, se z dlouhodobého hlediska sice nejspíš nepřepočítali, ovšem budou muset své kalkulace na čas odložit stranou a obrnit se především trpělivostí.

Nejvíc mě nadchnou příběhy, kdy někdo začíná tam, kde jiní obvykle končí

07.05.2020

Rozhovor s ONDŘEJEM VIČAREM, řídícím partnerem ve společnosti Genesis Capital Equity s.r.o

Díky pandemii zjistíme, že řadu věcí k životu nepotřebujeme, říká Ondřej Vičar

Díky pandemii zjistíme, že řadu věcí k životu nepotřebujeme, říká Ondřej Vičar

09.04.2020

Pandemie koronaviru může zásadně změnit svět byznysu i celou společnost. Jak říká Ondřej Vičar, managing partner ve společnosti Genesis Capital, jež spravuje fondy soukromého kapitálu, míra proměny bude záviset na tom, na jak dlouho se svět zastaví. "Nelze čekat, že po pár týdnech celosvětové karantény začnou lidé žít významně jinak než předchozích pár desítek let," říká Vičar.

Personální změny ve skupině Genesis Capital

Personální změny ve skupině Genesis Capital

06.04.2020

Společnost Genesis Capital Equity, poskytující poradenství private equity fondům v rámci skupiny Genesis Capital, má nového řídícího partnera. Stal se jím Ondřej Vičar, který pro Genesis Capital pracuje od roku 2007. Ve funkci nahradil Jana Taubera, který Genesis Capital před více než dvaceti lety založil a vybudoval z něj jednoho z nejvýznamnějších hráčů v oblasti private equity ve střední Evropě. Změna ve vedení je završením přirozeného procesu nástupnictví a souvisí také se záměrem připravovaného spuštění nového fondu Genesis Private Equity Fund IV. Součástí tohoto procesu je i série dalších personálních povýšení v rámci investičního týmu. 

Genesis a Espira se přidávají k V4C v Summa Linguae Technologies

Genesis a Espira se přidávají k V4C v Summa Linguae Technologies

21.02.2020

Private equity investoři Genesis Capital a ESPIRA Investments získali vedle fondu V4C podíl v investici do Summa Linguae Technologies, společnosti kótované na varšavské burze New Connect, která se zabývá zpracováním a managementem dat napříč širokou škálou jazyků.

GTH catering, společnost z portfolia fondů rozvojového kapitálu Genesis, přebírá slovenské Sodexo

GTH catering, společnost z portfolia fondů rozvojového kapitálu Genesis, přebírá slovenské Sodexo

20.02.2020

Společnost GTH catering a.s., která je jedním z největších poskytovatelů služeb v oblasti stravování v České republice, podepsala 7. února 2020 smlouvu o převzetí 100% majetkové účasti ve slovenské dceřiné společnosti nadnárodního poskytovatele služeb integrovaného facility managementu Sodexo. Společnost GTH catering tímto vstupuje na slovenský trh, kde plánuje využít svých zkušeností a vzájemných synergií k vytvoření silného česko-slovenského hráče v oboru a získává příležitost rozšířit portfolio svých poskytovaných služeb nově i o služby facility managementu.

Genesis Capital slaví 20 let od založení

Genesis Capital slaví 20 let od založení

03.10.2019

Podívejte se na video vzpomínku a fotky z oslavy!

Genesis získal většinu v maďarské skupině 11 Entertainment Group a vstupuje tím do odvětví rodinné zábavy

Genesis získal většinu v maďarské skupině 11 Entertainment Group a vstupuje tím do odvětví rodinné zábavy

03.09.2019

Fond rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III), jehož poradcem je společnost Genesis Capital, podepsal smlouvu o nabytí 61% majetkové účasti ve skupině 11 Entertainment Group, která v Maďarsku provozuje vnitřní zábavní parky. Fond GPEF III uzavřel se zakladatelem této skupiny Stefanem Fritschem partnerství, jehož cílem je vybudovat v regionu střední a východní Evropy skupinu specializovanou na rodinnou zábavu. Jde o osmou investici fondu GPEF III a jeho historicky první nezávislou investici v Maďarsku.

Genesis Capital Newsletter 11/2019

Genesis Capital Newsletter 11/2019

01.09.2019

Newsletter 11/2019

Genesis prodává ze svého portfolia společnost KS Klima-Service světovému hráči ve výrobě vzduchotechniky TROX

Genesis prodává ze svého portfolia společnost KS Klima-Service světovému hráči ve výrobě vzduchotechniky TROX

15.05.2019

Společnost KS Klima-Service, lídr v oblasti výroby vzduchotechnických filtrů a filtračních zařízení v České republice, sídlící v Příbrami, změní do konce května svého majitele. Genesis Private Equity Fund II (GPEF II) s 77% podílem spolu se zakladatelem společnosti, panem Jiřím Besedou držícím 20% podíl, a manažery se zbývajícím 3% podílem, se dohodli na společném prodeji 100% podílu KS Klima- Service v Německu sídlícímu světovému výrobci přístrojů a systémů pro vzduchotechniku TROX GmbH.

Fond Genesis kupuje CN Group a vstupuje tím do IT odvětví

Fond Genesis kupuje CN Group a vstupuje tím do IT odvětví

01.03.2019

Genesis Private Equity Fund III (GPEF III), fond rozvojového kapitálu, uskutečnil společně s manažery akvizici společnosti CN Group od dánských vlastníků a zakladatelů. CN Group, sídlící v Praze a s pobočkami ve Zlíně, v Bratislavě a v Rumunsku, poskytuje služby IT v oblastech vývoje softwaru formou outsourcingu v blízkých zemích (nearshoring), řízení kvality, testování a počítačového modelování (CAD). Jde o sedmou investici fondu GPEF III, který má k dispozici 82 milionů eur na investice do malých a středních podniků v České republice, na Slovensku a v sousedních zemích střední Evropy.

České firmy drží krok s dobou stejně jako německé. Některé jsou již teď připravené na Průmysl 4.0, říká zakladatel Genesis Capital

16.10.2018

V příštím roce oslaví společnost Genesis Capital dvacet let na českém trhu. Za tuto dobu poskytla poradenství čtyřem fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem přes 170 milionů eur (asi 4,4 miliardy korun), které podpořily více než 50 podniků. Začátky fondu sahají na přelom tisíciletí. Předtím, během devadesátých let, pracoval Jan Tauber jako ředitel české pobočky HSBC Investment Bank, která poskytovala poradenské služby při vyhledávání a realizaci velkých transakcí v oblasti fúzí a akvizic − zejména při vstupech mezinárodních korporací do české ekonomiky, v privatizaci a při vstupech českých firem na mezinárodní kapitálové trhy.

Genesis Capital posiluje hlavní analytik Patria Finance Tomáš Sýkora

15.08.2018

Do Genesis Capital, přední společnosti v oblasti rozvojového kapitálu v České a Slovenské republice, přichází hlavní analytik společnosti Patria Finance Tomáš Sýkora. Nová výrazná posila analytického týmu završuje personální rozšiřování Genesis Capital v posledních měsících. Od května letošního roku přibyli do týmu odborníci se zkušenostmi z finančního poradenství a akvizičního financování Tatiana Balkovicová a Martin Viliš, dále pak finanční ředitel Petr Janovský a analytik Adam Ruta.

Genesis Capital posiluje o Tatianu Balkovicovou a Martina Viliše

17.07.2018

Genesis Capital, přední společnost v oblasti rozvojového kapitálu v České a Slovenské republice, získala do svého týmu dva významné odborníky. Ze společnosti Deloitte přichází Tatiana Balkovicová a z České spořitelny Martin Viliš. Jde o zkušené profesionály s řídícími zkušenostmi z finančního poradenství a akvizičního financování.

Genesis Capital Newsletter 6/2018

13.06.2018

Newsletter 6/2018

Genesis připravuje miliardový fond na nákup malých firem. Chce využít toho, že jejich zakladatelé odchází do důchodu

24.05.2018

Firmy jako Genesis patří do oblasti takzvaného private equity - kupují firmy, aby zlepšily jejich řízení, rozšířily byznys, snížily náklady a po několika letech je se ziskem prodaly. Nový fond bude cílit na menší firmy s tržbami do 390 milionů korun. Vznik fondu souvisí s rostoucím zájmem o alternativní investování v době nízkých úrokových sazeb, ekonomické prosperity a generační výměny vlastníků.

Fond Genesis prodává svůj podíl v POS Media Group společnosti DemoPower Thailand

Fond Genesis prodává svůj podíl v POS Media Group společnosti DemoPower Thailand

15.05.2018

Společnost DemoPower, člen skupiny Omni Marketing Global, přední marketingové firmy působící především na maloobchodních trzích v Asii a Tichomoří, kupuje podíl v POS Media Group, který dosud vlastnil Genesis Private Equity Fund III (GPEF III). Vzájemné synergické efekty obou společností jim otevírají cestu k výrazné expanzi jak na stávajících, tak na nových trzích. Vlastníkem rozhodujícího podílu zůstává zakladatel a generální ředitel společnosti Richard van het Bolscher. Transakce představuje první úspěšný exit nejmladšího fondu skupiny Genesis.

Fond Genesis se stal partnerem polského fondu Avallon při akvizici polské a české divize společnosti EQOS Energie

15.02.2018

Polský fond Avallon MBO Fund II vstupuje s českým fondem Genesis Private Equity III (GPEF III) vlastnicky do společností EQOS Energie Polska a EQOS Energie Česko. Obě společnosti byly dříve součástí nadnárodní skupiny EQOS Energie, jednoho z vedoucích poskytovatelů služeb v oblasti komplexních technických infrastruktur v Evropě, vlastněného německo-švédským private equity fondem Triton. Po dokončení transakce budou česká a polská společnost působit pod novou značkou Stangl Technik. Pro fond GPEF III se od jeho založení jedná již o šestou investici a historicky první investici v Polsku. Dokončení transakce podléhá souhlasu polského antimonopolního úřadu

Genesis Capital Newsletter 01/2017

14.12.2017

Newsletter 01/2017 zde.

Fond Genesis získá majoritu ve strojírenské firmě Sanborn

Fond Genesis získá majoritu ve strojírenské firmě Sanborn

29.11.2017

Fond Genesis Private Equity III (GPEF III) získá významný majoritní podíl ve společnosti Sanborn. Ta vyrábí specializované součásti zařízení pro energetiku, petrochemii či dopravu. Spolu se vstupem GPEF III dojde i ke změnám v managementu, novým ředitelem se stane Aleš Tichý.

Partner Genesis Capital: Investovat do firem je risk. Musí mít očekávaný roční výnos aspoň 20 procent

28.11.2017

Fondy Genesis pomohly v minulosti rozvoji firem jako Český Mobil, Pietro Filipi či JRC Gamecentrum. Teď spolufinancují HP Tronic nebo výrobce Kafkovy hlavy, firmu Deimos. Nyní otevřený fond Genesis Private Equity III disponuje prostředky ve výši přes dvě miliardy korun. Ivestována už je zhruba polovina. Pro další se hledají vhodné projekty. Partner Genesis Capital Ondřej Vičar v rozhovoru pro HN hodnotí některé investice a komentuje strategii fondu.

Od robotů k nákupu továren. Konstruktéři Kafkovy hlavy budují holding

27.11.2017

Investor Jan Kislinger s otcem stavěli roboty do továren, teď fabriky kupují. Kolem významného hráče v automatizaci továren Deimos tak vzniká nová strojírenská skupina D2G, která se chce stát lídrem ve střední Evropě. Ke dvěma stávajícím firmám nyní přikupuje tuzemského výrobce elektromotorů Kvelb a chystá další nákupy.

Český výrobce robotů vytvořil skupinu s fondem Genesis Capital. Nákupy chystají i v cizině

27.11.2017

Na půdorysu české firmy z oboru průmyslové automatizace Deimos vznikl s podporou fondu Genesis Capital nový holding D2G. Na další akvizice má stovky milionů korun.

Strojírenská společnost DEIMOS s podporou fondu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) vytvořily strojírenskou skupinu D2G

27.11.2017

D2G je strojírenská skupina českých společností s více než 25letou historií působících v oblasti průmyslových technologií. Cílem skupiny D2G je stát se lídrem trhu ve střední Evropě. Vznik skupiny umožní nabízet klientům konsolidované portfolio produktů a služeb pokrývající veškeré jejich potřeby v oblasti průmyslové automatizace.

Čeští vědci založili firmu, která testuje léky pro celý svět. Nyní nový majitel Quinta Analytica hledá nové akvizice

23.11.2017

Čeští vědci dokázali vybudovat společnost, která pracuje pro farmaceutické firmy z celého světa. Nemohli ale najít nástupce a tak většinový podíl loni prodali investičnímu fondu Genesis. Ten má s úspěšnou společností velké plány. Chce rozšířit její služby a poohlíží se i po nových akvizicích.

Společnosti DATART a HP TRONIC se spojily, podíl získal i fond Genesis

Společnosti DATART a HP TRONIC se spojily, podíl získal i fond Genesis

26.10.2017

Jeden z největších maloobchodních subjektů v České republice, DATART, se 25. října 2017 propojil se skupinou HP TRONIC, provozovatelem sítě prodejen Euronics a majitelem e-shopů Kasa.cz a Hej.sk. Nově vzniklé uskupení bude na maloobchodním trhu reprezentovat obě dosud samostatně fungující společnosti. Vznikající strukturu kapitálově posílil fond Genesis Private Equity Fund III (GPEF III), který zde získal významný minoritní podíl. Akvizici financovaly banky ČSOB a Česká spořitelna. Spojení odsouhlasil český i slovenský antimonopolní úřad.

Antimonopolní úřad schválil spojení Datartu s majitelem Euronicsu a Kasa.cz

06.10.2017

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil jednu z největších transakcí na trhu s elektronikou. Obchodní řetězec Datart se spojí se skupinou HP Tronic, která provozuje síť prodejen Euronics a e-shopy Kasa.cz a slovenský Hej.sk. Vznikající strukturu kapitálově posílí fond Genesis Private Equity Fund III, který získá významný minoritní podíl. Rozhodnutí úřadu je pravomocné, řekl předseda úřadu Petr Rafaj. Spojování firem by mělo začít v příštím roce, finalizovat pak v roce 2019, uvedl generální ředitel HP Tronic Daniel Večeřa.

Pojišťovny jsou ochotné riskovat, lákají je fondy zaměřené na start-upy či menší firmy, potvrzuje i zakladatel Genesis C

29.08.2017

Privátní fondy v loňském roce za investice ve střední Evropě utratily 1,6 miliardy eur. Je to nejvíce od roku 2009. V Česku se o investice do rizikových fondů začínají zajímat i jinak konzervativní instituce jako pojišťovny. Potvrzuje to například zakladatel finanční skupiny Genesis Capital Jan Tauber.

Fúzí Datartu vznikne elektrogigant

16.08.2017

Spojením sítí HP Tronic a Datart může na českém a slovenském trhu vzniknout řetězec 130 elektroprodejen s ročními tržbami přes patnáct miliard korun.

DATART a HP TRONIC se spojí, podíl získá i fond Genesis

13.06.2017

Majitelé společností DATART a HP TRONIC se dohodli, že jeden z největších maloobchodních subjektů v České republice, DATART, se propojí se skupinou HP TRONIC, provozovatelem sítě prodejen Euronics a majitelem e-shopů Kasa.cz a Hej.sk. Nově vzniklé uskupení bude na maloobchodním trhu reprezentovat obě dosud samostatně fungující společnosti. Vznikající strukturu kapitálově posílí fond Genesis Private Equity Fund III, který zde získá významný minoritní podíl.

Fond Genesis vstupuje do další nové oblasti, kupuje podíl v POS Media Group

15.03.2017

Loni otevřený fond Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) oznamuje novou investici. Získal 47% podíl ve společnosti POS Media Group, která se zabývá oblastí „point-of-sale“ reklamy, tedy reklamy v místě prodeje. Mezi její hlavní klienty patří přední maloobchodní řetězce v řadě zemí střední a východní Evropy. Po loňském vstupu do farmaceutické firmy QUINTA-ANALYTICA jde o druhou investici fondu GPEF III, v němž je malým a středním podnikům celkem k dispozici více než 80 milionů eur.

Genesis Capital Newsletter 02/2016

13.12.2016 Newsletter 02/2016

Fond Genesis prodává společnost SWELL. Novým strategickým majitelem se stane mezinárodní skupina Altran

25.10.2016

Ke konci října změní majitele významný český poskytovatel vývojových služeb pro automobilový průmysl, společnost SWELL a.s., se sídlem v Hořicích v Královehradeckém kraji. Genesis Private Equity Fund II (GPEF II), který byl 96% vlastníkem, prodává svůj podíl mezinárodní skupině Altran. Společně s GPEF II prodávají svůj minoritní podíl také vrcholoví manažeři SWELLu, a nový majitel se tak stane jediným vlastníkem firmy.

Genesis Capital: Fond GPEF III má pro malé a střední podniky k dispozici rekordních více než dvě miliardy korun

15.09.2016

Genesis Private Equity Fund III (GPEF III), čtvrtý v řadě fondů rozvojového kapitálu, kterým poskytuje poradenství společnost Genesis Capital, dokončil úpis investorů. Převážně od institucionálních investorů shromáždil více než 80 milionů eur (2,2 miliardy korun). Tyto prostředky jsou nyní k dispozici pro realizaci rozvojových programů malých a středních podniků v České republice a na Slovensku, částečně také v Polsku, Maďarsku a Rakousku. První investice již byla provedena, další jsou v jednání.

Fond Genesis prodává AZ KLIMA společnosti ČEZ ESCO

07.09.2016

Společnost ČEZ ESCO, která je součástí energetické skupiny ČEZ, se dohodla s fondem Genesis Private Equity Fund II (GPEF II) na odkupu majoritního podílu ve firmě AZ KLIMA. Zároveň s většinovým vlastníkem prodají svůj podíl i minoritní akcionáři, a ČEZ ESCO se tak stane stoprocentním majitelem této společnosti zajišťující komplexní služby v oblasti technického zařízení budov a vzduchotechniky. Transakce podléhá podpisu smluvní dokumentace a schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Němci koupili českého výrobce sprchových koutů Roltechnik

04.08.2016

Tuzemský producent sanitární techniky Roltechnik změnil majitele. Firmu osm let ovládal fond soukromého kapitálu spadající pod společnost Genesis Capital. Novým majitelem se stala německá skupina Roth Industries. Spolu s Genesis Capital prodali menšinový podíl rovněž tři vrcholoví manažeři firmy.

Fond Genesis prodává další firmu. Novým majitelem Roltechnik se stala mezinárodní skupina Roth Industries

02.08.2016

V polovině července tohoto roku změnil majitele významný český výrobce sanitární techniky, firma Roltechnik se sídlem v Třebařově v Pardubickém kraji. Genesis Private Equity Fund II (GPEF II), který byl 90% vlastníkem, prodal svůj podíl mezinárodní společnosti Roth Industries. Společně s Genesis prodali svůj podíl také tři vrcholoví manažeři Roltechniku, a nový majitel je tak nyní jediným vlastníkem firmy.

Genesis Capital Newsletter 01/2016

23.06.2016 Newsletter 01/2016

Na založení firmy není nikdy pozdě

23.06.2016

Poprvé v životě koukám na umělý žaludek. Tedy na přístroj, který obsahuje několik válců, v nichž se pomalu promíchává různobarevná kapalina. Jsem v centru testování léků Quinta-Analytica, jedné ze tří největších evropských firem tohoto druhu. O to víc překvapí, jak jsou laboratoře v pražské Hostivaři komorní.

Fond Genesis vstupuje do oblasti farmacie, kupuje firmu QUINTA-ANALYTICA

08.06.2016

Fondy z rodiny Genesis vstupují do nového segmentu: poprvé se do portfolia dostává společnost, která se pohybuje v oblasti farmacie. Česká firma QUINTA-ANALYTICA se specializuje na analytické služby a klinické studie při vývoji a výrobě nových léčivých přípravků. Zároveň jde o první investici nového fondu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III), v němž bude malým a středním podnikům k dispozici zhruba 80 milionů eur.

Jan Tauber: Předražené firmy jsou stále problém

03.05.2016

Fondy soukromého kapitálu Genesis Capital nakoupily a prodaly společnosti typu módní značky Pietro Filipi, vydavatele platebních karet CCS nebo fotobanky Profimedia. „Klíčem pro úspěch v byznysu je opakovatelnost. A té dosáhnete jen tak, že budete působit a jednat dlouhodobě solidně,“ říká zakladatel Genesis Capital Jan Tauber.

Genesis Capital: Servodata mají nového vlastníka, společnost BDO Advisory

18.04.2016

Necelých pět let po vstupu do společnosti Servodata prodává Genesis Private Equity Fund II (GPEF II) svoji majetkovou účast novému investorovi – české firmě BDO Advisory, která je součástí páté největší sítě auditorských a poradenských společností na světě. Z původně rodinné firmy se Servodata během působení fondu stala silnou skupinou nabízející široké portfolio služeb v oblasti informačních technologií.

V novém fondu GPEF III je nyní k dispozici pro malé a střední firmy přes 60 milionů eur

01.02.2016

Loni v létě oznámila společnost Genesis Capital vznik již čtvrtého fondu na podporu malým a středním podnikům, Genesis Private Equity Fund III. V okamžiku otevření fondu GPEF III (tzv. first closing) bylo k dispozici 45 milionů eur, velikost fondu však díky velkému zájmu investorů dále rostla a nyní je v něm 60 milionů eur (přes 1,6 mld. korun). Mezi investory je již tradičně Česká spořitelna, eQ Private Equity či Evropský investiční fond, nově se připojila Investiční kapitálová společnost Komerční banky, jejímž prostřednictvím teď mohou do českých a slovenských podniků investovat i fyzické osoby, a také Kooperativa, Česká podnikatelská pojišťovna a český family office.

K tradičním investorům fondů Genesis Capital přibyly další renomované instituce. Prostřednictvím IKS Komerční banky mohou do fondu GPEF III investovat i soukromé osoby

01.02.2016

Zájem o fond Genesis Private Equity Fund III ze strany investorů je větší, než zástupci Genesis Capital očekávali. K tradičním investorům, jako je Evropský investiční fond, Česká spořitelna či finský investiční fond eQ Private Equity, se nově připojila Investiční kapitálová společnost (IKS) Komerční banky, Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna. O účast v GPEF III ovšem projevily zájem i další společnosti, které pravděpodobně ještě objem prostředků ve fondu navýší.

Genesis Capital posílil tým o renomovaného advokáta a investičního analytika. Pavel Kvíčala přišel z Havel, Holásek & Partners, Ondřej Hýla působil mimo jiné v Deloitte Advisory Services

01.02.2016

Genesis Capital posílil svůj tým o dva nové členy. Pavel Kvíčala nastoupil na pozici Senior Counsel, Ondřej Hýla působí ve spolenčosti jako Investment Analyst.

Genesis Capital Newsletter 01/2015

14.09.2015

Newsletter 01/2015

Dalších 45 milionů eur pro malé a střední podniky. Genesis Capital spustil nový investiční fond GPEF III.

05.08.2015

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, oznámila otevření nového fondu. Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) je již čtvrtým fondem, který Genesis Capital za dobu své více než patnáctileté existence spravuje. Zaměří se opět na růstové investice v segmentu českých a slovenských malých a středních podniků. Při svém spuštění má k dispozici 45 milionů eur, ale tato částka se může navýšit až na 80 milionů eur. Mezi investory je již tradičně Česká spořitelna či Evropský investiční fond, nově se připojila Investiční kapitálová společnost Komerční banky, jejímž prostřednictvím teď mohou do českých a slovenských podniků investovat i fyzické osoby.

Genesis Capital oznámil další úspěšný exit: JRC Czech

13.07.2015

Genesis Capital, jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, po necelých třech letech prodal společnost JRC Czech, českou a slovenskou jedničku na poli prodeje videoher a herních konzolí. Pod vlastnictvím fondu GPEF II společnost zdvojnásobila svůj obrat a pro akcionáře tak prodej znamená nadstandardní zhodnocení investice. Společně s Genesis Capital prodal svůj minoritní podíl i spoluakcionář Slavomír Pavlíček. Novým vlastníkem se stala Hamaga, společnost aktivní doposud především v cestovním ruchu a developmentu. Po společnostech Profimedia a HSW Signall je to pro Genesis Capital v letošním roce už třetí úspěšný prodej.

Genesis Capital prodal podíl ve společnosti HSW Signall

22.01.2015

Společnost Genesis Capital, jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, po necelých dvou letech vystoupila z úspěšné investice do firmy HSW Signall. Během doby, kdy Genesis Capital držel osmdesátiprocentní podíl, se HSW Signall podařilo zvýšit efektivitu společnosti a výrazně zlepšit její ziskovost. Roční obrat vzrostl z 230 milionů korun v roce 2012 na 272 milionů korun v roce 2014. Vzhledem k zajímavému zhodnocení a relativně krátké době trvání investice se jedná o jednu z nejúspěšnějších transakcí Genesis Capital v poslední době. Novým 100% vlastníkem se stala společnost Vink Holdings Limited, která je součástí nadnárodní skupiny Amari Plastics.

Genesis Capital prodal většinu ve společnosti Profimedia, největší české fotobance

19.01.2015

Společnost Genesis Capital, jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, po necelých pěti letech vystoupila z investice do společnosti Profimedia. Šedesátiprocentní podíl od ní koupila firma Megiedon patřící do struktury Scandal Media, kterou majoritně vlastní podnikatel Karel Vágner. Zbývajících 40 % pak získal nový vlastník odkupem podílu zakladatele společnosti Profimedia Petra Nováka.

Skvělý rok pro dravce

18.11.2014

Euro, autor: Vladan Gallistl. Fondy private equity zažívají letos na českém trhu dobré časy. Investice i prodeje podílů ve firmách se pohybují v miliardách.

Genesis Capital Newsletter 02/2014

09.07.2014

Newsletter 02/2014

Genesis Capital Newsletter 01/2014

09.07.2014

  Newsletter 01/2014

Genesis Capital získal majoritní podíl ve společnost Swell

16.06.2014

Fond GPEF II spravovaný společností Genesis Capital dokončil v rychlém sledu další akvizici. Jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice se stal novým vlastníkem společnosti Swell, spol. s r. o. zaměřující se na aplikovaný výzkum a vývoj v oblasti automobilového průmyslu.

Genesis Capital investuje na Slovensku do společnosti 3070

11.06.2014

Společnost Genesis Capital, jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, vstoupila do slovenské společnosti 3070 Group, a. s. Investice uskutečněná prostřednictvím fondu GPEF II podpoří další rozvoj ambiciózní firmy, která se zabývá komplexními dodávkami v oblasti retailových prodejních řešení zákazníkům v mnoha evropských zemích. Z hlediska Genesis Capital jde již o pátou investici na Slovensku.

Genesis Capital nově investuje až miliardy

08.04.2014

Společnost Genesis Capital (GC) po deseti letech rozpustila fond soukromého kapitálu Genesis Capital Private Equity Fund (GPEF). Ten investorům – po odečtení nákladů – vydělal 1,9násobek vložené investice.

Fond rozvojového kapitálu společnosti Genesis Capital GPEF dosáhl nadprůměrných výnosů

07.04.2014

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, oznámila úspěšné zakončení investičních aktivit fondu Genesis Capital Private Equity Fund (GPEF). Za dobu své desetileté existence investoval fond do jedenácti projektů, jejichž prostřednictvím více než zdvojnásobil hodnotu celé počáteční investice. Relativní výnos (vnitřní výnosové procento) překročil 20 procent.

Genesis otevírá miliardový fond pro menší a střední podniky

07.04.2014

Po investicích do úspěšných firem jako Pietro Filipi, Gumotex, AB Facility nebo Etarget otevírá společnost Genesis Capital už třetí fond zaměřený na menší a střední podniky. Finanční prostředky v objemu přes dvě miliardy korun do něj mají vložit opět evropští institucionální investoři a banky včetně České spořitelny.

Genesis Capital získal 100% podíl ve společnosti Sieza

24.11.2013

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, rozšířila investiční portfolio o další akvizici. Prostřednictvím svého fondu GPEF II odkoupila 100% podíl ve společnosti Sieza, s. r. o., která patří k vedoucím českým společnostem poskytujícím služby v dodávkách a instalacích integrovaných bezpečnostních systémů.

Základem je správná analýza

17.06.2013

Tradiční průmyslový podnik s vlastním produktem, zkušeným managementem a potenciálem dalšího rozvoje bude vždy zajímavým investičním cílem pro strategické hráče.

Petr Hendrych: Lidé si nákupem hadříků dělají radost i v krizi

17.06.2013

Když Petr Hendrych na sklonku minulého století zakládal módní značku pietro filipi, asi netušil, že s ní uspěje nejen doma, ale i v zahraničí. A už vůbec nepočítal, že firmu prodá a téměř o dekádu později koupí zpět. Právě to se nyní stalo a Hendrych chystá další rozvoj byznysu s „hadříky“, jak sám módu nazývá. Krize se nebojí. „Stejně jako lidé musí jíst nebo si kupovat léky, tak i v ekonomicky slabší době si chtějí udělat radost.“

Genesis Capital prodal většinový podíl ve firmě pietro filipi

06.06.2013

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, po devíti letech vystupuje z investice do oděvní společnosti pietro filipi. Za dobu, kdy Genesis Capital držel skoro šedesátiprocentní podíl této firmy, zvýšil se roční obrat pietro filipi z 200 až na současných více než 500 milionů korun.

Genesis Capital Newsletter 01/2013

05.06.2013

Newsletter 01/2013

Servodata získala formou akvizice společnost S-COMP Centre

03.06.2013

Společnosti Servodata a S-COMP Centre CZ dnes oznámily uzavření akviziční smlouvy. Servodata tak posilují svůj expertní tým pro oblasti Microsoft Professional Services, infrastruktury se specializací na virtualizaci prostřednictvím platformy Citrix a odborných školení. Tato akvizice zapadá do konceptu dlouhodobé strategie společností Servodata a majoritního investora společnosti Genesis Capital.

Hry najdete v Brlohu

07.04.2013

Z JRC, prodejce her a zařízení pro ně, chtějí vlastníci udělat mezinárodní síť. Slovenské pobočky dostanou novou tvář, říká zakladatel firmy

Genesis Capital prodal společnost CTS-servis, a.s. skupině Charvát Group

24.03.2013

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, po pěti letech realizovala výstup z investice do společnosti CTS-servis a.s. Novým vlastníkem se stala skupina Charvát Group, významný český dodavatel prvků hydraulických obvodů pro široké spektrum aplikací.

Genesis Capital získal majoritu ve společnosti HSW Signall

13.03.2013

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, rozšířila investiční portfolio o další akvizici. Prostřednictvím svého fondu GPEF II získala 80% podíl ve společnosti HSW Signall, s. r. o., která je na českém a slovenském trhu leaderem v oblasti dodávek materiálů a technologií pro výrobu reklamy a velkoformátového tisku.

Lékem na potíže může být radikální krok

20.02.2013

Asi se najde jen málo podniků, jejichž manažeři by mohli tvrdit, že v současné době prožívají ekonomicky nejlepší období. Dodavatelé zdražují, odběratelé jsou stále vybíravější a náročnější. A to je ta lepší varianta. Horší je, když zákazníci už nechtějí vůbec nic. Týdenní porady se v některých firmách nutně mění v recitaci souboru objektivních příčin nezdaru, jinde zase v sebemrskačské cvičení na téma „prostě s tím nedokážeme pohnout“. Přitom je možná právě teď čas na nekonvenční, kreativní kroky a řešení. Nezvýšil by se zájem zákazníků, kdybyste přišli s nějakou výrobkovou inovací nebo novou službou?

Na krizi doplatily nejvíce herní konzole

30.01.2013

Češi potřebují relaxovat v jakékoli době. Zřejmě i proto je obliba počítačových her na stejné úrovni jako před krizí. „Díky chytrým telefonům a tabletům se navíc cílová skupina rozrůstá,“ doplňuje Lukáš Karel, ředitel největší české sítě obchodů s PC hrami JRC. Její obrat za loňský rok byl zhruba 300 milionů korun.

Expanze s půlmiliardovým cílem

16.12.2012

Největší český prodejce počítačových her a herních konzolí, společnost Game Czech, dokončil akvizici slovenské herní značky Brloh, změnil své jméno na JRC a vyhlásil atak na dosažení půlmiliardových tržeb. „Naším cílem je dostat hodnotu konsolidovaného obratu nad tuto hranici do pěti let,“ řekl týdeníku Euro Lukáš Karel, ředitel Game Czech. Firma, která má od letošního srpna nového majoritního vlastníka, fond rozvojového kapitálu Genesis Capital, tak pokračuje v ambiciózních krocích. Ty nový majitel avizoval po vykoupení společnosti Game Czech z insolvence tehdejší mateřské firmy Game Group. „My sami jsme problémy neměli, všechny naše prodejny, stejně jako celá firma, byly ziskové. Ale Britové neustáli expanzi na svém trhu a dostali se do insolvence,“ vysvětluje Karel.

Genesis Capital získal majoritu ve společnosti KS Klima-Service a.s

12.12.2012

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, rozšířila investiční portfolio o další akvizici. Prostřednictvím svého fondu GPEF II odkoupila majoritní podíl v dobříšské společnosti KS Klima-Service a.s., která je jedničkou na českém trhu v oblasti vývoje a výroby vzduchových filtrů a filtračních zařízení.

Společnost Game Czech koupila slovenskou značku Brloh

11.11.2012

Dva měsíce po dokončení akvize společnosti Game Czech oznamuje Genesis Capital významné rozšíření aktivit této společnosti. Game Czech na konci října odkoupila zavedenou značku Brloh na Slovensku. Pod tímto názvem bude také provozovat síť slovenských prodejen. Expanze pomůže české jedničce na poli PC her a herních konzolí stát se lídrem i na sousedním Slovensku Rozvoj umožnila investice nového většinového vlastníka Genesis Capital Do prosince jméno Game v Česku skončí, společnost se opět vrátí k názvu JRC

O ceně za investici se dohadujeme stejně jako na trhu v Istanbulu

09.09.2012

Když vstupujeme do nějakého projektu, trváme na tom, aby i manažeři vložili do firmy své vlastní prostředky a byli tak více motivováni, říká Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital. Ta funguje jako správce fondu rozvojového kapitálu. Prostřednictvím této firmy tak velcí investoři nabízí malým a středním firmám kapitál na expanzi a rozvoj či financují odkupy majetkových podílů. Podnikům v Česku a na Slovensku už firma zajistila více než dvě miliardy korun.

Pietro Filipi: Zážitek z nákupu prodává

22.08.2012

Ani nejrafinovanější oděvy, které se povalují v haldách či namačkané na ramínkách, nikoho nezaujmou. Zákazník žádá nejen výjimečné výrobky, ale také dokonalý servis. A to je trend české značky Pietro Filipi.

Genesis Capital koupil společnost Game Czech

13.08.2012

Nová investice pomůže k expanzi české jedničky na poli PC her a herních konzolí. Společnost Game Czech a. s., která je českou jedničkou na trhu v oblasti maloobchodního prodeje kompletního sortimentu počítačových her a herních konzolí, získala významného investora. Stoprocentním vlastníkem firmy se stal správce fondů rozvojového kapitálu Genesis Capital.

Semínko miliardového sváru

03.07.2012

Chcete peníze? Jestli máte smysluplný nápad, stát vám je prý dá. Založil fond, dá do něho 1,3 miliardy korun a slibuje sponzorovat rozjezd firem. Otázka ale zní: Má tohle stát vůbec dělat?

Genesis Capital Newsletter 1/2012

03.06.2012

Newsletter 1/2012

Fondy se vracejí do střední Evropy

21.05.2012

Několik velkých obchodů v poslední době proběhlo také přes české území .

Velcí hráči bojkotují fond pro nadějné firmy

16.05.2012

Dvě ze tří největších investičních společností se nezúčastní tendru na správce státního rizikového fondu.

Státní rizikový fond nabídne firmám přes miliardu

09.05.2012

Podniky se k penězům dostanou od letošního podzimu.

Stát vloží do nových firem 1,3 miliardy

08.05.2012

Státní fond bude investovat do potenciálně velmi výnosných, ale vysoce rizikových projektů.

Jak využít destrukce ve svůj prospěch

25.04.2012

Krize může mít i pozitivní dopady. A platí to i pro tu současnou. Možná proto dnes – více než kdy jindy – si mnozí vzpomenou na Schumpeterovu teorii kreativní destrukce. Původem rakouský ekonom popsal procesy, při nichž různé šoky ovlivní subjekty na trhu, pravidla hry i celou ekonomiku. Tato destrukce likviduje neefektivní společnosti a přispívá ke zvyšování produktivity.

Ondřej Vičar partnerem společnosti Genesis Capital

20.03.2012

Genesis Capital, jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, má od 1. března 2012 nového partnera. Stal se jím investiční manažer Ondřej Vičar.

Technologické firmy slaví úspěchy při získávání investic

11.03.2012

Začínající i zaběhnuté české společnosti investory lákají Rozhodující jsou lidé, technologie i ambice firmy jít na světové trhy

VYDIS posiluje pozici nákupem dvou firem – CESA a ŠINDY

14.01.2012

Nové uskupení se chce zařadit mezi lídry českého ICT trhu Společnost VYDIS, přední český dodavatel ICT řešení, výrazně pokročila ve svém záměru stát se jedním z nejvýznamnějších hráčů na tomto trhu. VYDIS totiž úspěšně dokončil akvizici společností CESA a ŠINDY, čímž se významně rozšířil rozsah služeb, které nově formované uskupení nabízí. Obě akvizice, jež se pro VYDIS stanou odrazovým můstkem k další expanzi na domácím trhu, byly plánovány již od roku 2010, kdy se majoritním vlastníkem VYDISu stal fond rozvojového kapitálu GPEF II spravovaný společností Genesis Capital.

Fond GPEF už zhodnotil vklady investorů o více než sto procent

01.01.2012

Fond rozvojového kapitálu GPEF, spravovaný společností Genesis Capital a zaměřující se na investice do malých a středních podniků v České republice a na Slovensku, dosáhl mimořádného úspěchu. Poté, co byl loni v listopadu úspěšně dokončen prodej bezmála 40procentního podílu v akciové společnosti Gumotex, který fond vlastnil od roku 2006, přesáhlo celkové zhodnocení finančních prostředků vložených do fondu hranici 100 procent. V přepočtu na vnitřní výnosové procento to znamená zhodnocení o více než dvacet procent ročně, což je v tuzemských podmínkách u investic do malých a středních firem nadstandardní výnos.

Genesis prodala 40 procent Gumotexu dalším vlastníkům

01.12.2011

Firma Gumotex, největší český výrobce postelových matrací a výrobků na bázi polyuretanové pěny, změnil strukturu majitelů. Téměř čtyřicetiprocentní podíl ve firmě, který doposud vlastnila společnost Genesis Capital, odkoupili ostatní akcionáři. Jde o konsorcium finančních investorů Milestone Partners a Expandia spolu s generálním ředitelem podniku Jiřím Kalužíkem. Firma to oznámila v tiskové zprávě. Finanční podmínky transakce zveřejněny nebyly.

Břeclavská společnost Gumotex změnila majetkovou strukturu

30.11.2011

Břeclavská akciová společnost Gumotex, největší tuzemský výrobce postelových matrací a výrobků na bázi polyuretanové pěny, změnila strukturu majitelů. Bezmála 40procentní podíl v Gumotexu, který doposud vlastnila společnost Genesis Capital, odkoupili ostatní dosavadní akcionáři – konsorcium finančních investorů Milestone Partners a Expandia spolu s generálním ředitelem Gumotexu Jiřím Kalužíkem. Genesis Capital, který je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, tím úspěšně završil transakci, jež začala kapitálovým vstupem do Gumotexu v roce 2006.

Investici Genesis Capital do Servodat schválil ÚOHS

21.09.2011

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže schválil investici společnosti Genesis Capital do majoritního podílu společnosti Servodata, ohlášenou 31. srpna 2011. Cílem dohody jednoho z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice a předního středoevropského dodavatele informačních a komunikačních řešení je další rozvoj Servodat, zejména na trzích České republiky a Slovenska.

Většinový podíl v české módní značce pietro filipi je na prodej

14.09.2011

Genesis Capital chce po sedmi letech zúročit svou investici. Jedním ze zájemců je i firma LBM, kterou ovládá Michaela Bakala

Genesis Capital vstupuje do přední české ICT společnosti Servodata

31.08.2011

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, vstupuje jako finanční investor do akciové společnosti Servodata, jež patří k předním středoevropským dodavatelům informačních a komunikačních řešení. Investice, kterou Genesis Capital uskutečňuje prostřednictvím svého fondu GPEF II, se stane základem pro další rozvoj společnosti Servodata, zejména na trzích České republiky a Slovenska

Genesis Capital získal majoritu ve společnosti AZ KLIMA

22.08.2011

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, rozšířila své investiční portfolio o další akvizici. Prostřednictvím svého fondu GPEF II odkoupila dvoutřetinový podíl v brněnské společnosti AZ KLIMA s.r.o., jež patří k předním tuzemským firmám v oblasti vzduchotechniky.

Společnost Genesis Capital úspěšně prodala brněnskou firmu ESB Rozvaděče novému vlastníkovi

27.07.2011

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, úspěšně dokončila další transakci. V souladu se svým investičním záměrem prodala brněnský podnik ESB Rozvaděče, a.s., společnosti ESB Elektro, a.s., kterou pro tento účel založili současní a bývalí manažeři Energetických strojíren Brno, doplnění o externího oborového investora. Prodejní cena podle dohody smluvních stran nebude zveřejněna

Jak vidí odborníci vývoj na trh fúzí a akvizic

21.07.2011

E15: Eskalace dluhových problémů zkomplikovala výhledy na vývoj ekonomiky. Odrazí se to i na trhu fúzí a akvizic? Kde zůstanou nákupní příležitosti?

Genesis Capital rozšířil svůj tým o dva analytiky

01.06.2011

Společnost Genesis Capital, která je jedním z nejvýznamnějších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, posílila od 1. června svůj tým. Novými analytiky Genesis Gapital se stali Tomáš Čása a Barbora Lustigová, kteří dříve pracovali v předních nadnárodních konzultačních a auditorských společnostech. Tomáš Čása má předchozí pracovní zkušenosti ve firmách Accenture a Ernst & Young. Je absolventem Erasmus University v Rotterdamu v oboru ekonomie a Univerzity Karlovy v Praze v oboru financí. Během studií absolvoval také studijní pobyt v USA na University of Richmond. Tomáš Čása hovoří česky, anglicky a německy.

Profimedia posiluje v Maďarsku a na Balkáně

30.05.2011

Společnost Profimedia, největší poskytovatel obrazových podkladů pro média a reklamní průmysl v České republice a na Slovensku, posílila svou pozici i na dalších trzích střední a jihovýchodní Evropy. V souladu se svou rozvojovou strategií se stala stoprocentním vlastníkem společnosti Red Dot, jež je jedním z předních dodavatelů fotografického obsahu v Maďarsku, Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku a Bulharsku.

Generační zvrat v českém podnikání

31.01.2011

V malých a středních českých podnicích dochází k jedinečné generační obměně. Podnikatelé, kteří krátce po roce 1989 založili a začali úspěšně budovat svou firmu, se najednou stále častěji rozmýšlejí, jestli chtějí ve svém podnikání pokračovat.

Penta má správu budov, koupila AB Facility

17.12.2010

Investiční skupina Penta vstupuje na trh správy budov. S fondem rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Fund uzavřela smlouvu o koupi firmy AB Facility.

Skupina Penta získala od fondu Genesis správce budov AB Facility

16.12.2010

Středoevropská investiční skupina Penta uzavřela s fondem rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Fund smlouvu o koupi společnosti AB Facility. Vstupuje tak na trh správy a údržby budov. Hodnotu transakce, která ještě podléhá schválení antimonopolním úřadem, Penta nezveřejnila.

Penta koupila AB Facility

15.12.2010

Středoevropská investiční skupina Penta vstupuje svojí novou akvizicí na trh facility managementu. Dnes uzavřela s fondem rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Fund, spravovaným společností Genesis Capital, smlouvu o koupi společnosti AB Facility. Ta patří v současné době mezi tři nejvýznamnější dodavatele a integrátory facility managementu na českém trhu. Transakce ještě podléhá schválení antimonopolním úřadem, její hodnota nebude zveřejněna. 16. prosince 2010, Praha

Trh podnikového stravování se začíná koncentrovat

07.12.2010

Na trhu podnikového stravování vzniká nové silné uskupení Genesis Capital se stal spolumajitelem firem GTH Catering a MULTI-Catering Praha, 8. prosince 2010 Pro milion lidí, kteří se denně stravují v podnikových restauracích a jídelnách, se rýsuje nabídka lepších služeb. Pod zkušeným vedením totiž nyní začaly působit dvě významné cateringové, české společnosti GTH Catering a.s. a MULTI-Catering s.r.o., které patří k největším v oboru. Spolumajitelem těchto firem se stala společnost Genesis Capital, správce fondů rozvojového kapitálu, s tím, že podíl v těchto firmách zakoupil zároveň i jejich nový vrcholový management formou tzv. management buy-in.

Genesis Capital koupil podíl v GTH Catering

08.11.2010

Novým majitelem významných tuzemských cateringových společností GTH Catering a MULTI-Catering se stala firma Genesis Capital, která spravuje fondy rozvojového kapitálu. Obě firmy patří mezi přední hráče na českém trhu podnikového stravování. Genesis Capital v nich společně s novým managementem drží stoprocentní podíly.

Genesis Capital koupila ICT společnost Vydis

06.10.2010

Společnost Vydis, významný dodavatel služeb a řešení v oblasti informačních a telekomunikačních technologií, plánuje pod křídly Genesis Capital dynamický růst Praha, 7. října 2010 Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v ČR, dokončila další akvizici. Poté, co v červnu získala většinový podíl v největší domácí fotobance, společnosti Profimedia, vstoupila nyní kapitálově do firmy Vydis.

Jan Tauber v seriálu ČT24 Nejvyšší patro o rozvojovém kapitálu

31.08.2010

Jedním z charakteristických rysů ekonomické krize je obtížný přístup ke standardnímu bankovnímu financování. Pro firmy a jednotlivce, kteří mají dobrý projekt, ale existují alternativy. Hovořili jsme o nich s Janem Tauberem, ředitelem společnosti Genesis Capital.

Genesis Capital prodala brněnské JM-montáže

30.06.2010

Genesis Capital našla strategického investora pro JM-montáže Novým vlastníkem JM-montáže je GA Energo technik Praha, 1. července 2010 Společnost Genesis Capital prodala za 143 milionů korun svůj stoprocentní podíl v úspěšné brněnské firmě JM-montáže novému strategickému vlastníkovi, jímž se stala plzeňská společnost GA Energo technik. Touto transakcí přecházejí JM-montáže pod křídla jedné z předních domácích energetických firem se sedmnáctiletou zkušeností na poli výstavby vedení všech typů napětí a dodávek služeb pro energetiku. Obchod již schválil Úřad na ochranu hospodářské soutěže

Všichni lidé něco chtějí. Stačí se podívat co a prostě jim to dát

09.06.2010

Zakladatel největší české fotobanky Profimedia Petr Novák (30) začal podnikat ještě coby student. Nyní se vzdal majoritního podílu a se získaným kapitálem má v plánu dobýt východní trhy.

Expanzi největší české fotobanky podpoří nový investor

02.06.2010

Expanzi největší české fotobanky podpoří nový investor Většinu ve společnosti Profimedia získal Genesis Private Equity Fund II Praha, 3. června 2010 Ryze česká společnost Profimedia, která je lídrem českého a slovenského trhu v poskytování obrazových podkladů pro média a reklamní průmysl, získala po deseti letech samostatného úspěšného rozvoje nového investora. Novým většinovým vlastníkem Profimedia se stal fond rozvojového kapitálu Genesis Private Equity Fund II (GPEF II), její zakladatel a dosud jediný majitel Petr Novák si v ní i nadále ponechá 40procentní podíl a stejně jako dřív společnost povede.

Genesis Capital oznamuje založení nového fondu

29.06.2009

Genesis Capital oznamuje založení nového fondu rozvojového kapitálu zaměřeného na Českou republiku a Slovensko - Genesis Private Equity Fund II

Genesis Capital chce investovat do podniků v ČR a na Slovensku přes 1,5 miliardy korun

29.06.2009

Všeobecně zaměřený fond GPEF II bude investovat do společností z různých odvětví ekonomiky jako je zpracovatelský průmysl, energetika, průmyslové a obchodní služby, maloobchod, průmyslové a spotřební výrobky, informační technologie, telekomunikace a média. Firma Genesis Capital plánuje investovat do malých a středních podniků v Česku a na Slovensku až 60 milionů eur, přes 1,5 miliardy korun. Cílem budou zavedené firmy se silným růstovým potenciálem na místních trzích nebo společnosti zaměřené na rozšiřování exportních aktivit. Společnost to v úterý oznámila v tiskové zprávě.

Investor dá firmě peníze, ale připraví vás o vliv

27.08.2008

Společnosti nebo fondy chtějí za svou finanční injekci většinou nadpoloviční podíl ve firmě. Pohlídejte si podmínky smlouvy, abyste o svůj podnik nepřišli.

Gumotexu narostl obrat na 2,4 miliardy

25.02.2007

Břeclavská společnost Gumotex vykázala v minulém roce tržby 2,4 miliardy korun. Navýšení o 65 milionů korun oproti roku 2005 znamená meziroční nárůst o více než 1,6 procenta.

Padělky mě těší

10.09.2006

Zahraniční značky si již v Česku nedovolí prodávat podřadnou módu. Do českých obchodů s módou konečně vtrhla konkurence. Rozšířila se nabídka oděvů a ceny přestaly růst. Přesto se podle Petra Hendrycha, zakladatele značky Pietro Filipi, Češi raději věnují chatám a autům. Expanduje proto na Východ.

Fond rozvojového kapitálu koupil InternetShops

25.04.2005

Fond The Genesis Private Equity Fund dokončil koupi 100 % akcií společnosti InternetShops, internetového obchodu, který se angažuje na českém a slovenském trhu.

Je těžké uznat, že firma nebudu jen já

22.06.2004

Petr Hendrych, který vytvořil módní značku Pietro Filipi, líčí, jaké to je, pustit do vlastní firmy investora.

Česká móda má investora

09.06.2004

K expanzi značky Pietro Filipi pomůže šedesát milionů korun od fondu Majiteli české módní značky Pietro Filipi se podařilo získat přes šedesát milionů korun potřebných pro expanzi svých obchodů značkového oblečení.

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital