Břeclavská společnost Gumotex změnila majetkovou strukturu

30.11.2011
GPEF

Břeclavská akciová společnost Gumotex, největší tuzemský výrobce postelových matrací a výrobků na bázi polyuretanové pěny, změnila strukturu majitelů. Bezmála 40procentní podíl v Gumotexu, který doposud vlastnila společnost Genesis Capital, odkoupili ostatní dosavadní akcionáři – konsorcium finančních investorů Milestone Partners a Expandia spolu s generálním ředitelem Gumotexu Jiřím Kalužíkem. Genesis Capital, který je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, tím úspěšně završil transakci, jež začala kapitálovým vstupem do Gumotexu v roce 2006.

Společnost Gumotex působí na trhu už od roku 1952 a v současnosti je se svými téměř 1 200 zaměstnanci a ročním obratem přesahujícím dvě miliardy korun největším průmyslovým podnikem břeclavského regionu. Více než polovinu své produkce, ve které dominuje výroba interiérových dílů na bázi polyuretanu pro automobilový průmysl, postelových matrací z pěnové pryže a nafukovacích výrobků pro sport a volný čas, přitom vyváží do zahraničí, především do zemí Evropské unie a do USA.

„Výstup z Gumotexu lze považovat za úspěšné zakončení našeho pětiletého působení v této společnosti. Nejenže se za tuto dobu posílilo postavení Gumotexu mezi výrobci nábytkářského a automobilového průmyslu, ale nynější prodej potěší i investory fondu GPEF, neboť se podařilo dosáhnout zajímavého zhodnocení této investice,“ uvedl ředitel Genesis Capital Jan Tauber.

„Gumotex je stabilní a rostoucí firmou, která má před sebou další potenciál rozvoje zejména v oblasti automobilového průmyslu. Další posílení naší kapitálové účasti vnímáme jako příležitost dále zúročit doposud nabytou znalost společnosti. V tomto případě bychom rádi využili naší přednosti, kdy je Milestone Partners jako správce ryze privátního kapitálu schopen držet majetkovou účast bez určeného časového omezení, a dále přispěli k růstu její hodnoty,“ uvedl ředitel Milestone Partners Martin Pětivoký.

„Navýšení našeho podílu v Gumotexu vidíme jako krok vedoucí k posílení našeho portfolia o stabilní společnost se zajímavým růstovým potenciálem. Chápeme tuto investici jako dlouhodobou a věříme, že nám přinese i přes současné turbulentní prostředí na trzích zajímavé zhodnocení,“ řekl ředitel společnosti Expandia Michal Záveský.


Pro editory

O společnosti Gumotex

GUMOTEX, akciová společnost je největším průmyslovým podnikem břeclavského regionu s ročním obratem přesahujícím dvě miliardy korun. Více jak polovina produkce je exportována na zahraniční trhy, především do zemí Evropské unie a do USA. Společnost se tak dlouhodobě řadí k významným tuzemským exportérům. GUMOTEX je zároveň největším zaměstnavatelem břeclavského regionu.

Společnost se orientuje zejména na produkci pro nábytkářský a automobilový průmysl. Pro nábytkáře společnost vyrábí zejména pěnové matrace a tvarované výrobky, pro zákazníky z automobilového průmyslu to pak jsou hlavně výplně sedáků, hlavové opěrky, sluneční clony a další drobné díly interiérů vozidel. Významný podíl výrobkového portfolia představují nafukovací postelové matrace, speciálními nánosy povrchově upravované textilie (nánosování plastomery a elastomery), výroba nafukovacích člunů, raftů, lodí a další speciální produkty, jako jsou nafukovací stany a prvky integrovaných záchranných systémů, nafukovací systémy pro nouzová přežití v případě havárií na vodě a jiné.

Více informací na www.gumotex.cz

Milestone Partners

Společnost Milestone Partners je ryze českou private equity investiční společností, která vyhledává vhodné investiční příležitosti v České republice a střední a východní Evropě. Společnost se orientuje především na soukromé fungující společnosti a projekty se zajímavým růstovým potenciálem v oborech s vyšší přidanou hodnotou (expansion / later stage). Společnost je připravena umísťovat část svého kapitálu i do projektů na trhu zcela začínajících (start-up / early stage). Kromě kapitálu přináší společnost investovaným podnikům i další míru know how vycházejícího z celé řady zkušeností v rámci investování do projektů rizikového kapitálu.

Milestone Partners ve své historii investovala např. do společností Noris Czech Republic, exkluzivního distributora zmrzlinového sortimentu Nestlé pro Českou a Slovenskou republiku, společnosti Gumotex, tradičního dodavatele do nábytkářského a automobilového průmyslu, jakož i výrobce populárního vybavení pro sport a rekreaci, či internetové obchodní galerie Vltava.cz. Manažerský tým Milestone Partners je také jedním z prvních, kdo získal licenci ČNB k založení tzv. fondu kvalifikovaných investorů a prostřednictvím fondu CFQI skupina realizuje některé další zejména realitní investice.

Více informací na www.milestone.cz

Kontakt pro další informace:
Martin Pětivoký
Milestone Partners, a.s.
Tel.: +420 251 561 030
E-mail: martin.petivoky@milestone.cz

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital