Fond rozvojového kapitálu koupil InternetShops

25.04.2005
GPEF

Fond The Genesis Private Equity Fund dokončil koupi 100 % akcií společnosti InternetShops, internetového obchodu, který se angažuje na českém a slovenském trhu.

Fond The Genesis Private Equity Fund dokončil koupi 100 % akcií společnosti InternetShops, internetového obchodu, který se angažuje na českém a slovenském trhu.

Společnost InternetShops provozuje internetové obchodní domy Vltava.cz, obchod s výpočetní a digitální technikou Cybex.cz a nejvýznamnější slovenský internetový obchodní dům Dunaj.sk. Obchody skupiny InternetShops dosahují každoročně růstu tržeb, který převyšuje 50 %, a počtem 320 000 registrovaných nakupujících zákazníků se výrazně odlišují od konkurence v obou zemích. Cena transakce nebyla zveřejněna.

"Tato transakce splňuje velmi dobře naše investiční kritéria, neboť se jedná o zavedenou firmu v dynamicky rostoucím odvětví. Věříme, že se podaří udržet trend růstu i do budoucnosti, a ve spolupráci s managementem bychom chtěli dále rozšířit a zkvalitnit nabídku a služby těchto internetových obchodů," uvedl Jan Tauber, jednatel společnosti Genesis Capital.

"Jsme rádi, že novým akcionářem společnosti je právě finanční subjekt, jehož priority jsou stejné jako naše: usilovat o další rychlý růst tržeb našich obchodních domů, o rozšiřování sortimentu a služeb. V uplynulých pěti letech se naše tržby zdesateronásobily; věřím, že jsme schopni stejné tempo držet i v letech dalších a stát se tak záhy vyzývatelem největších českých obchodních řetězců," komentoval transakci Jiří Hlavenka, předseda představenstva společnosti InternetShops a zakladatel internetového obchodního domu Vltava.cz.

Podle Tamase Szalaie, investičního manažera Bancroftu panuje spokojenost s výnosem z této investice. "Transakce je součástí exitové strategie prvního fondu Bancroft a posílila naše odhodlání investovat z našeho nového fondu v České republice a dalších zemích regionu," vnímá koupi Szalai.

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital