Genesis Capital a Avallon MBO Fund oznamují dohodu o akvizici společnosti TES Vsetín, českého výrobce elektrických strojů a komponentů, od společnosti ARX Equity Partners.

16.01.2023
GPEF IV

Společnost TES Vsetín s.r.o. („TES / Společnost“) se sídlem ve Vsetíně v České republice je s více než stoletou historií odborníkem na komplexní konstrukci a výrobu elektrických strojů a souvisejících systémových komponentů. Genesis Private Equity Fund IV, private equity fond společnosti Genesis Capital, a Avallon MBO Fund III, management buyout private equity fond společnosti Avallon, se spojili se stávajícím manažerským týmem společnosti TES, aby od fondů spravovaných společností ARX Equity Partners získali 100% podíl ve Společnosti. Dokončení transakce se očekává v únoru 2023 a podléhá schválení českého antimonopolního úřadu.

Společnost TES Vsetín, založená v roce 1919, pokrývá celý výrobní proces od vývoje a konstrukce přes obrábění a montáž až po testování a certifikaci s možností dalšího využití rozsáhlých dostupných výrobních kapacit. Šíře produkce společnosti sahá od jednotlivých komponentů až po speciální generátory a motorové systémy používané v konvenční i obnovitelné energetice, automatizaci, stavebnictví, železniční přepravě a vědeckých odvětvích. TES má 550 zaměstnanců a své výrobky vyváží do 65 zemí světa.

Investice do společnosti TES Vsetín je příležitostí převzít štafetu po společnosti ARX a podpořit tradičního českého výrobce na jeho započaté cestě zpět na výsluní. Generální ředitel Manfred Lerch shromáždil vynikající manažerský tým s velkou chutí využít konkurenční výhodu společnosti TES, která má plně vertikálně integrovaný výrobní proces, a vytvořit z ní předního evropského výrobce elektrických strojů a komponentů. Vedle organické cesty růstu se v regionu jeví i zajímavé potenciální příležitosti k dalším akvizicím,“ komentuje Martin Viliš, partner Genesis Capital Equity.

Investice do společnosti TES Vsetín je dalším výborným příkladem hlavních zásad Avallonu – investovat společně s partnery, kteří tvoří skvělý tým a výrazně přispívají k růstu portfoliových společností. V tomto případě spojujeme své síly se zkušenými manažery TES a opět s Genesis Capital. Plánujeme využít této příležitosti k vybudování významného evropského hráče v oblasti výroby elektrických strojů, který bude v regionu růst organicky i prostřednictvím akvizic, dodává Mateusz Kacprzak, investiční ředitel fondu Avallon MBO.

„Jsme rádi, že TES převezmou dva renomovaní private equity investoři, kteří ji budou nadále podporovat v další fázi jejího růstu a rozvoje. Chceme poděkovat vedení TES v čele s generálním ředitelem Manfredem Lerchem za vynikající partnerství a spolupráci s ARX v uplynulých letech a přejeme jim další úspěchy v této nové kapitole,“ komentuje Michal Aron, partner ARX.

„Vzhledem k rostoucí celosvětové poptávce po obnovitelné elektrické energii a spojení se dvěma zkušenými private equity investory je náš manažerský tým vysoce motivován pokračovat v úspěšném růstu, který začal pod vedením společnosti ARX před třemi lety. Těšíme se, že společně s Genesis a Avallonem budeme pracovat na strategických příležitostech, díky nimž se TES stane evropským lídrem v oblasti elektrických strojů,“ uzavírá Manfred Lerch, generální ředitel společnosti TES.

O Genesis Capital

Genesis Capital je private equity skupina, která nabízí financování růstu a rozvoje malým a středním společnostem ve střední Evropě. Od svého založení v roce 1999 poskytla Genesis Capital poradenství šesti private equity fondům s celkovým objemem přesahujícím 350 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 60 firem. V současnosti fondy Genesis spravují investice v těchto společnostech: HP Tronic/Datart, Sanborn, 11 Entertainment Group, Summa Linguae Technologies, Conectart, GTH Multicatering, Hecht Motors, Borcad, R2B2, Home Care Promedica, HC Electronics a JP-Prolak.

Další informace naleznete na stránce: www.genesis.cz

 

O Avallon MBO Fund

Avallon je zkušený a důvěryhodný investor v oblasti manažerských odkupů. Již dvacet pět let realizuje společně s manažery investice v Polsku a střední a východní Evropě. Avallon se podílel na více než stovce transakcí a celková hodnota prostředků, které získal pro investiční účely, přesahuje 300 milionů eur. Do portfolia fondu Avallon patří sedm dalších firem: Marketplanet, EDC Expert, Wosana, Clovin, Norlys, Hortimex a Globema.

Další informace naleznete na stránce : www.avallon.pl/en/

 

O ARX Equity Partners

ARX Equity Partners ("ARX") je private equity společnost s více než 25letou historií, která podporuje růst a rozvoj středně velkých společností ve střední Evropě. S více než 300 miliony eur získanými ve čtyřech fondech se ARX stal vedoucí private equity firmou ve svém segmentu ve středoevropském regionu. Společnost sídlí v Praze a její aktivity řídí zkušený a nadnárodní tým investičních profesionálů, který kombinuje širokou škálu mezinárodních odborných znalostí a hlubokou znalost místních poměrů. Tyto vlastnosti umožňují našim portfoliovým společnostem plně využít jejich potenciál a zároveň dosahovat vynikajících výnosů pro naše investory a partnerské podnikatele. Ve spolupráci s vlastníky, manažery a dalšími spoluinvestory se ARX zaměřuje na investice orientované na růst v pozdější fázi, jako jsou manažerské odkupy a výkupy a transakce konsolidace odvětví ve všech oborech.

Další informace naleznete na stránce: www.arxequity.com

_____________________________

PR zastoupení Genesis Capital:

David Vondra, Insighters

E-mail: david.vondra@insighters.cz, tel. +420 776 700 131

_____________________________

PR zastoupení Avallon:

Joanna Wiśniewska

E-mail: j.wisniewska@avallon.pl, tel. +48 603 896 484

_____________________________

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital