Genesis Capital a Integral Venture Partners kupují BORCAD cz s.r.o., českého výrobce a vývojáře sedadel pro osobní vlaky

30.08.2022
GPEF IV

Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) – nejnovější private equity fond skupiny Genesis Capital a Evolving Europe Principal Investments I (EEPI I) – private equity a růstový fond Integral Venture Partners společně získaly 100% podíl ve společnosti BORCAD cz s.r.o., inovativním výrobci sedadel a interiérového vybavení pro osobní vlaky se sídlem ve Fryčovicích, Česká republika.

Společnost BORCAD založil v roce 1990 Ivan Boruta jako designérské a vývojové studio. V současnosti je BORCAD předním evropským výrobcem železničních technologií, který nabízí celou řadu produktů pro interiéry vozů, od standardních sedadel pro regionální vlaky až po luxusní s plně elektrickým ovládáním pro dálkové vlaky. Společnost ve své 30leté historii vyrobila téměř 500 000 sedadel pro zákazníky po celém světě, a díky svému jedinečnému designu a originálním konstrukčním řešením je BORCAD jednou z nejinovativnějších společností v této oblasti. Společnost zaměstnává 250 zaměstnanců.

Po 30 letech úspěšného podnikání pan Boruta předává své vlastnictví novým investorům, aby pokračovali v dalším růstu a rozvoji společnosti. Noví majitelé budou stavět na stávajících silných stránkách BORCAD cz a podpoří předání vedení společnosti od zakladatele současnému manažerskému týmu. Transakce bude dokončena do poloviny září.

„Rozhodnutí hledat nové partnery pro BORCAD ve mně uzrálo minulý rok a jsem velmi rád, že jsem nakonec z několika zájemců vybral právě spojení s GENESIS a INTEGRAL. V nich jsem našel kapitálově silné partnery, kteří věří ve vizi BORCADU, dokážou ji podpořit a rozvíjet a zajistí tak stabilní prostředí pro růst firmy v této nelehké době. BORCAD byl vždy inovativním lídrem na trhu díky svému vývojovému potenciálu a jsem rád, že kontinuita této strategie je s novými vlastníky zajištěna,“ říká Ivan Boruta, CEO BORCAD cz.

„Investici do BORCADu vnímáme jako příležitost podpořit silný podnikatelský příběh pana Ivana Boruty a jeho týmu a realizovat růstový potenciál v tomto atraktivním odvětví, abychom společnost posunuli ještě dále,“ komentuje Radan Hanzl, partner v Genesis Capital Equity. „Jsme rádi, že se můžeme spojit se zkušeným a kompetentním manažerským týmem v BORCAD cz. Jejich rozsáhlé zkušenosti v oboru, výjimečné úspěchy ve společnosti a inovativní nápady pro budoucí růst podnikání byly pro nás při vyhodnocování investiční příležitosti velmi důležité,“ dodává Tomáš Sýkora, senior investiční manažer v Genesis Capital Equity.

„Vzdáváme hold fantastické cestě BORCADu poháněné podnikatelským úsilím pana Ivana Boruty a profesionalitou vůdčího týmu, který sestavil. Těšíme se, že budeme součástí této cesty i v budoucnosti a pomůžeme společnosti BORCAD dále rozšiřovat svou pozici na trhu a stát se evropským lídrem v oblasti železničních technologií, přičemž stavíme na zkušenostech a práci všech zaměstnanců společnosti BORCAD. Toto je první investice Integral Venture Partners v České republice a zdůrazňuje náš závazek vůči tomuto trhu. Těšíme se také na spolupráci s Genesis Capital na tomto projektu. Jsme rádi, že naše činnost s BORCAD podpoří růst a přechod na ekologickou dopravu, a tím přispěje k dosažení evropských cílů v oblasti udržitelné energie“, komentuje Barna Papay, partner v Integral Venture Partners.

 

 

O Genesis Capital

Genesis Capital je private equity skupina, která nabízí financování růstu a rozvoje malým a středním společnostem ve střední Evropě. Od svého založení v roce 1999 poskytla Genesis Capital poradenství šesti private equity fondům s celkovým objemem přesahujícím 350 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 60 firem. V současnosti fondy Genesis spravují investice v těchto společnostech: HP Tronic/Datart, Sanborn, 11 Entertainment Group, Summa Linguae Technologies, Conectart, GTH Multicatering, R2B2, Home Care Promedica a HC Electronics. Další informace naleznete na stránce: www.genesis.cz/en/

O Integral Venture Partners

Integral Venture Partners spravuje institucionální private equity a růstový kapitál zaměřený na investice ve střední a jihovýchodní Evropě. Fond Integral je podporován předními mezinárodními institucionálními investory včetně EIF, EBRD a IFC. Integral aktivně působí na trzích v Londýně, Budapešti a Bělehradě. V současnosti portfoliové investice Integral zahrnují: Bulsatcom, Codecool, LuminoChem, Breaktime, Walter a Econic One. Pro více informací navštivte: www.integralvp.com

 

_____________________________

PR zastoupení Genesis Capital:

David Vondra, Insighters

E-mail: david.vondra@insighters.cz, tel. +420 776 700 131

_____________________________

PR zastoupení Integral Venture Partners:

Tijana Dindic

E-mail: tijanad@integralvp.com, tel. +381 63 7135 624

 

 

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital