Genesis Capital koupil společnost Game Czech

13.08.2012
GPEF II

Nová investice pomůže k expanzi české jedničky na poli PC her a herních konzolí. Společnost Game Czech a. s., která je českou jedničkou na trhu v oblasti maloobchodního prodeje kompletního sortimentu počítačových her a herních konzolí, získala významného investora. Stoprocentním vlastníkem firmy se stal správce fondů rozvojového kapitálu Genesis Capital.

„O investici do Game Czech jsme začali jednat v únoru letošního roku. Britská skupina Game Group Plc. byla v té době v obtížné situaci a zajímala se o odprodej svých dceřiných společností včetně té české,“ vysvětluje Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital, která spravuje několik fondů rozvojového kapitálu. „Game Czech přes problémy mateřské firmy dlouhodobě prosperuje a v posledních letech vykazuje trvalý růst. Věříme, že tato společnost má potenciál pro expanzi a to je také jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli do společnosti kapitálově vstoupit,“ dodává Tauber.

Vedení společnosti Game Czech a. s. zůstává víceméně stejné; předsedou představenstva bude i nadále Lukáš Karel. Do dozorčí rady nominoval Genesis Capital Slavomíra Pavlíčka, bývalého majitele společnosti Game, dříve JRC, který by se v budoucnu měl stát také minoritním akcionářem Game Czech. Do firmy se rovněž vrací bývalá předsedkyně představenstva Kateřina Skalická, která se bude podílet především na projektu plánování a řízení expanze.

„Jsme velmi rádi, že do naší společnosti vstupuje silný finanční partner, který bude znamenat stabilitu jak pro zákazníky, tak pro obchodní partnery a vytvoří zázemí pro úspěšný růst celé společnosti. A takovým partnerem pro nás Genesis Capital určitě je,“ uvedl předseda představenstva Lukáš Karel.

Genesis Capital tuto investiční příležitost vyhodnotil jako pozitivní. Makroekonomické a demografické ukazatele naznačují, že region střední a východní Evropy vykazuje z pohledu herního průmyslu stabilní růst, tudíž je zde značný potenciál pro další rozvoj. Podle Asociace herního průmyslu Českéa Slovenskérepubliky dosáhl v roce 2011 obrat herního trhu kumulovaně v obou zemích 2,2 miliardy korun (88 mil. EUR).

Roli pro vstup Genesis Capital do společnosti Game Czech sehrál i fakt, že současné generace mladších ročníků mají tendenci věnovat stále více času zábavě. To vytváří poptávku, která je spolu s technologickým vývojem hlavní hnací silou pohánějící herní průmysl.

O společnosti Game Czech a. s.

Společnost Game Czech a. s. v současné době provozuje 30 prodejen (4 z nich jsou franšízy) rozmístěných především v atraktivních prostorách nákupních center po celé České republice. V minulém roce vykázala tržby ve výši 317 milionů korun (12,7 mil. EUR). Na českém trhu je lídrem, její podíl v segmentu specializovaného herního softwaru a hardwaru se v rámci maloobchodní sítě odhaduje na 25 procent. Společnost má celkem 102 zaměstnanců, z toho 81 pracovníků v obchodech a 21 v ústředí firmy.


O společnosti Genesis Capital

Společnost Genesis Capital nabízí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku financování jejich růstu a rozvoje. Prostřednictvím fondů rozvojového kapitálu (private equity), které spravuje, již podpořila více než dvacet podniků; mnoho z nich se díky spolupráci s Genesis Capital dostalo na špičku ve svém oboru. Celkem již Genesis Capital zajistil českým a slovenským firmám na jejich rozvoj více než dvě miliardy korun.

Od svého vzniku v roce 1999 společnost Genesis Capital spravovala tři fondy rozvojového kapitálu s celkovým objemem téměř 100 milionů eur. Dva z těchto fondů již českým a slovenským firmám zprostředkovaly veškerý kapitál, který měly k dispozici, pro další investice je v současnosti otevřen nejmladší fond Genesis Private Equity Fund II s velikostí 40 milionů eur.

Vybrané společnosti, do nichž Genesis Capital investoval: Profimedia, Vydis Group, Servodata, pietro filipi, Gumotex, AB Facility, Energetické strojírny Brno.

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital