Genesis Capital posiluje seniorní advokát Vojtěch Novák

07.09.2022

Do Genesis Capital, jedné z nejvýznamnějších skupin v oboru private equity ve střední Evropě, přichází Vojtěch Novák, dosud seniorní advokát mezinárodní advokátní kanceláře Dentons. Vojtěch nastupuje na pozici Senior Counsel, aby po boku právního partnera Pavla Kvíčaly doplnil právní tým Genesis Capital.

Vojtěch Novák má bohaté zkušenosti s právním poradenstvím lokálním i mezinárodním klientům v oblasti korporátního práva a M&A v nejrůznějších odvětvích, včetně TMT, energetiky, automobilového a zpracovatelského průmyslu, potravinářství a private equity. Podílel se na celé řadě významných transakcí nejen v České a Slovenské republice, ale i v celém regionu střední a východní Evropy.

Posílení týmu Genesis Capital Equity navazuje na dokončení fundraisingu nového fondu Genesis Private Equity Fund IV, který disponuje částkou 150 milionů eur na investice do malých a středních podniků v regionu střední Evropy. Vojtěch Novák se bude podílet i na podpoře aktivit spojených s firmami v portfoliu předchozího fondu Genesis Private Equity Fund III, jenž investoval například do společností HP Tronic / Datart, GTH Catering či Conectart. Oba fondy tak získávají přímou podporu dalšího zkušeného právního odborníka, a to zejména v oblasti fúzí a akvizic a jejich financování.

„Vojtěch Novák v uplynulých více než sedmi letech poskytoval právní poradenství při mnoha transakcích v nejrůznějších oborech včetně private equity, jeho zkušenosti jsou jak profesionální, tak s komerčním přesahem. Vojtěchova profesionální erudice a dlouholetá praxe jsou proto zárukou dalšího významného rozšíření našich právních kapacit nejen při posuzování nových investičních příležitostí, ale i podpoře stávajícího portfolia investic. Je mi velkým potěšením ho přivítat v týmu Genesis Capital,“ uvedl Pavel Kvíčala, právní partner Genesis Capital.

Novou spolupráci okomentoval i Vojtěch Novák: „Posun do private equity je pro mne otázkou přirozeného vývoje a navázání na předchozí zkušenosti. Na tuto spolupráci se upřímně těším jako na práci, která nejen přináší zisk investorům fondů, ale také umožňuje růst a prosperitu malým a středním podnikům a jejich managementu.“

 

______________________________________

O skupině Genesis Capital

Genesis Capital je skupina fondů private equity (rozvojového kapitálu), které nabízejí malým a středním podnikům ve střední Evropě pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 poskytovala poradenství šesti fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 350 milionů eur. Tyto fondy již podpořily více než 60 podniků.

Investory ve fondech Genesis jsou renomované instituce a investiční společnosti jako například European Investment Fund (EIF), Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD), Česká spořitelna (člen skupiny Erste), Amundi Czech Republic (člen mezinárodní skupiny Amundi), Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), finský fond fondů eQ Private Equity, švýcarský fond fondů Alpha Associates, investiční společnosti Raiffeisen, Sirius a RSJ Investments, penzijní fondy skupiny INVL, family office SPM Capital či penzijní fond významné světové společnosti.

Mezi společnosti, v nichž mají fondy Genesis v současné době podíl, patří GTH Multicatering, HP Tronic/Datart, Sanborn, 11 Entertainment Group, Summa Linguae Technologies, Conectart, R2B2, Home Care Promedica a HC Electronics.

Genesis Capital Private Equity Funds reprezentuje private equity fondy orientované na investice do malých a středních podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rakousku. Aktuálně je k investování v rámci tohoto investičního segmentu otevřen fond s názvem Genesis Private Equity Fund IV (GPEF IV) o velikosti 150 milionů eur, s obvyklou velikostí jednotlivé investice 5-20 milionů eur.

Genesis Capital Growth Equity Funds reprezentuje fondy rozvojového kapitálu zaměřené na investice do menších a středně velkých společností v České republice a na Slovensku s významným potenciálem růstu. Aktuálně je v rámci tohoto investičního segmentu k investování otevřen fond Genesis Growth Equity Fund I (GGEF I) o velikosti 40 milionů eur, s obvyklou velikostí jednotlivé investice 1-4 miliony eur.

Více na: www.genesis.cz

_____________________________

PR zastoupení Genesis Capital:

David Vondra, Insighters

E-mail: david.vondra@insighters.cz, tel. +420 776 700 131

 

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital