Genesis Capital prodal společnost CTS-servis, a.s. skupině Charvát Group

24.03.2013
GPEF

Společnost Genesis Capital, která je jedním z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice, po pěti letech realizovala výstup z investice do společnosti CTS-servis a.s. Novým vlastníkem se stala skupina Charvát Group, významný český dodavatel prvků hydraulických obvodů pro široké spektrum aplikací.

Po dobu uplynulých pět let Genesis Capital podporoval CTS-servis především posilováním managementu společnosti a podporou rozvojových aktivit. Manažerům společnosti se v letech 2009 a 2010 podařilo překonat dočasný propad trhů cílových zákazníků z oblasti stavebnictví a zpracování odpadů. Společnost jako odpověď na sníženou poptávku rozšířila portfolio výrobků a optimalizovala výrobní procesy. Tím se v posledních letech zvýšil její tržní podíl. Zároveň společnost vybudovala širokou síť obchodních kontaktů a partnerů ve střední a východní Evropě a v Německu, což se pozitivně projevilo na výrazném růstu exportu v posledním roce,“ popsal vývoj společnosti CTS-servis Radim Jasek, partner fondu GPEF.

Společnost CTS-servis Genesis Capital koupil prostřednictvím fondu GPEF v roce 2007 od skupiny původních zakladatelů s cílem podpořit další rozvoj na českém trhu a zaměřit společnost více na export.

„Investici do CTS-servis hodnotíme jako úspěšnou. I přes několik ekonomicky nepříznivých let se manažerům ve spolupráci s Genesis Capital podařilo společnost kvalitativně posunout a dle mého názoru je nyní dobře připravena na další rozvoj v rámci skupiny nového vlastníka,“ dodal ředitel Genesis Capital Jan Tauber.

Oto Maršálek, generální ředitel CTS-servis, a.s. k transakci řekl: „Jsme nyní i díky předchozímu investorovi moderní, silnou a stabilní firmou, které tato transakce přinese další možnost dlouhodobého cílování rozvoje firmy a poskytne široký potenciál pro využití vzájemných synergií společnosti CTS-servis, a.s. a společností nového vlastníka.

Jiří Charvát, majoritní vlastník Charvát Group dodal: „Výrobní program CTS vhodně doplňuje naše portfolio výrobků. Investici do CTS-servis považujeme za strategickou a dlouhodobou. Je to společnost, která dlouhodobě vykazuje dobré výsledky, náš hlavní přínos spatřujeme v posílení obchodní aktivity.“

O společnosti CTS-servis

Společnost CTS-servis, a.s. se zabývá výrobou nástaveb nákladních a užitkových automobilů a traktorových návěsů, zejména kontejnerových mechanismů, dále pak výrobou kontejnerů, strojů a zařízení pro zemědělství, armádu, výrobce kolejových vozidel i jiné zákazníky. Kromě výrobní činnosti společnost zajišťuje též montáže a servis nástaveb svých i ostatních výrobců. Společnost s více než dvacetiletou historií je největším výrobcem a dodavatelem kontejnerové techniky v České republice, kde dodává kontejnerové mechanizmy pod vlastní značkou CTS Lift. Své výrobky také vyváží do zemí střední a východní Evropy a do Německa. Společnost CTS-servis sídlí v Okřínku u Poděbrad, má 80 zaměstnanců a její tržby v roce 2012 se pohybovaly okolo 200 milionů korun.

O společnosti Genesis Capital

Společnost Genesis Capital nabízí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku financování jejich růstu a rozvoje. Prostřednictvím fondů rozvojového kapitálu (private equity), které spravuje, již podpořila více než 25 podniků; mnoho z nich se díky spolupráci s Genesis Capital dostalo na špičku ve svém oboru. Celkem již Genesis Capital zajistil českým a slovenským firmám na jejich rozvoj více než dvě miliardy korun. Od svého vzniku v roce 1999 společnost Genesis Capital spravovala tři fondy rozvojového kapitálu s celkovým objemem téměř 100 milionů eur. Dva z těchto fondů již českým a slovenským firmám zprostředkovaly veškerý kapitál, který měly k dispozici, pro další investice je v současnosti otevřen nejmladší fond Genesis Private Equity Fund II s velikostí 40 milionů eur.

Vybrané společnosti, do nichž Genesis Capital investoval: Profimedia, Vydis Group, Game JRC Czech, Servodata, pietro filipi, Gumotex, AB Facility, KS Klima-Service, Energetické strojírny Brno.

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital