Genesis Capital: Servodata mají nového vlastníka, společnost BDO Advisory

18.04.2016
GPEF II

Necelých pět let po vstupu do společnosti Servodata prodává Genesis Private Equity Fund II (GPEF II) svoji majetkovou účast novému investorovi – české firmě BDO Advisory, která je součástí páté největší sítě auditorských a poradenských společností na světě. Z původně rodinné firmy se Servodata během působení fondu stala silnou skupinou nabízející široké portfolio služeb v oblasti informačních technologií.

Smlouva o prodeji 100% podílu ve firmě Servodata novému vlastníkovi byla podepsána v pátek 15. dubna v Praze. „Fond GPEF II prodává svůj podíl s vědomím, že pomohl posunout společnost Servodata z pozice rodinné firmy do pozice významného nezávislého subjektu řízeného profesionálním managementem, který je připraven k začlenění do přední nadnárodní poradenské skupiny, jakou je BDO. Jsem si jist, že vstupem nového investora získávají Servodata záruku dalšího dlouhodobého strategického rozvoje,“ hodnotí transakci Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital, která poskytuje poradenství private equity fondům Genesis. Finančním poradcem prodávajícího byla společnost CN Finance.

„Akvizice společnosti Servodata jasně zapadá do naší strategie rozšiřovat portfolio služeb rovněž v oblasti manažerského poradenství a školení,“ říká Petr Kymlička, partner společnosti BDO Advisory. „Již dnes nabízíme našim klientům pomoc a podporu v přímo souvisejících oblastech, například při optimalizaci jednotlivých procesů, činností a technologií v rámci systému řízení,“ dodává zástupce nového vlastníka, který kromě podílu dosud drženého fondem GPEF II kupuje i podíl minoritního akcionáře.

Akciová společnost Servodata se dlouhodobě specializuje na oblast podnikové infrastruktury. Smyslem vstupu fondu GPEF II do této společnosti bylo poskytnout kapitál na další rozvoj tak, aby firma mohla rozšířit nabídku řešení a služeb informačních a komunikačních technologií jak v České republice, tak na Slovensku.

Genesis získal v roce 2011 ve společnosti Servodata majoritu, menšinovým akcionářem zůstal Rostislav Jirkal. Zlomovým se stal rok 2013, kdy se zahájila transformace společnosti směrem ke službám, a na základě rozvojového plánu se realizovaly tři akvizice. Vstupem do společnosti S-COMP Centre CZ doplnila firma Servodata služby především v oblasti školení a provozu Microsoft technologií. Akvizicí společnosti DoxoLogic a taktéž čerstvou akvizicí společnosti Enlogit se rozšířila nabídka služeb a řešení v oblasti podnikových systémů (portály a integrační řešení) se specializací na Open Source.

„Celou transakci vnímám jako výsledek úspěšné transformace skupiny Servodata, která si kladla za cíl strategické poskytování komplexních služeb a řešení s přidanou hodnotou a konkurenční výhodou pro své zákazníky. Nový strategický vlastník plně zapadá do naší dlouhodobé strategie a toto propojení nám i našim klientům přináší celou řadu obchodních i věcných synergií. Při výběru jsme zohledňovali také to, aby vzniklé portfolio služeb tvořilo kompatibilní celek a obě společnosti si byly blízké jak po stránce lidské a firemní kultury, tak profesionality. Na novou spolupráci a možnosti se velmi těším!“ komentuje transakci Jiří Vytlačil, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Servodata Group, který se ke skupině připojil v roce 2013 s cílem vybudovat nové zaměření v oblasti služeb a pomoci s celkovou transformací.

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital