Servodata získala formou akvizice společnost S-COMP Centre

03.06.2013
GPEF II

Společnosti Servodata a S-COMP Centre CZ dnes oznámily uzavření akviziční smlouvy. Servodata tak posilují svůj expertní tým pro oblasti Microsoft Professional Services, infrastruktury se specializací na virtualizaci prostřednictvím platformy Citrix a odborných školení. Tato akvizice zapadá do konceptu dlouhodobé strategie společností Servodata a majoritního investora společnosti Genesis Capital.

„Vstup do společnosti S-COMP Centre vhodně doplňuje portfolio našich služeb v oblasti školení Microsoft produktů. Zatímco Servodata se prostřednictvím své dceřiné společnosti DataScript zabývají převážně školením systémových administrátorů, S-COMP Centre je profesionálem na uživatelská školení. Věřím, že využijeme také zkušenosti S-COMP Centre jako solution providera ICT služeb,“ řekl Rostislav Jirkal, předseda představenstva a generální ředitel Servodat.

Společnost S-COMP Centre CZ působí na českém trhu v oblasti počítačového vzdělávání a rekvalifikací akreditovaných Ministerstvem školství již od roku 1991. Na důkaz kvality a odbornosti svých služeb drží od roku 1995 akreditaci Microsoft Authorized Training Education Center a v roce 2003 se stala „zlatým partnerem“ (Gold Certified Partner) Microsoftu. Kromě školení poskytuje také služby v oblasti business ICT solutions.

„Našim zákazníkům můžeme díky spojení se Servodaty nabídnout komplexní portfolio služeb v oblasti školení a řešení. Jsme rádi, že se stáváme součástí zkušené a perspektivní společnosti, a že společně můžeme rozvinout náš současný business a posílit tak naši konkurenceschopnost v neustále se rozvíjejícím trhu ICT služeb,“ doplnil Zdeněk Sünderhauf, jednatel společnosti S-COMP Centre CZ.

Pozitivně koupi S-COMP Centre CZ hodnotí i společnost Genesis Capital, správce fondu rozvojového kapitálu, jenž drží v Servodatech majoritní akciový podíl. „Nová akvizice společnosti Servodata potvrzuje její narůstající vliv na českém a slovenském trhu - o to víc, že od minulé transakce, koupě firmy DoxoLogic, uplynuly teprve dva měsíce. Pro nás jako majoritního vlastníka je to doklad, že jsme vstupem do Servodat v roce 2011 učinili správný krok. Je zdravou a silnou společností, která se po necelých dvou letech spolupráce zařadila mezi naše úspěšné investice,“ uvedl Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital.

O společnosti S-COMP Centre CZ s.r.o.

Společnost S-COMP Centre CZ působí na trhu od roku 1991. Renomé si vydobyla především vysokou kvalitou poskytovaných služeb v oblasti počítačového vzdělávání a rekvalifikačních programů akreditovaných Ministerstvem školství. Řadí se k předním dodavatelům služeb v oboru informačních technologií. Nabízí také Learning Management System s názvem EDUCOMP, jedinečný nástroj pro plánování, provoz, organizaci a správu vzdělávání a školení ve společnosti.
V roce 2006 společnost získala certifikát systému řízení jakosti podle mezinárodní normy ČSN EN ISO 9001:2001 a v roce 2009 úspěšně prošla certifikačním auditem podle norem ISO/IEC 27001 Systémy managementu bezpečnosti informací a ČSN ISO 10006:2004 Systémy managementu jakosti projektů, který je platný pro oblasti řízení projektů a zakázek, poskytování konzultačních a analytických služeb, poradenství, lektorskou a publikační činnost v rozsahu: spolupráce s Evropskou unií, vzdělávání, rozvoj lidských zdrojů a trh práce. V roce 2010 byl proces zvyšování jakosti završen získáním certifikátu ČSN ISO/IEC 20000‑1 Informační technologie – Management služeb.
S-COMP Centre CZ disponuje kvalifikovaným týmem certifikovaných technologů pro oblast řešení na bázi technologií Microsoft. Je držitelem akreditace Microsoft Authorized Training Education Center, od roku 2003 je Microsoft Gold Certified Partnerem. Také je jednou z mála společností v České republice pyšnící se Gold certifikací Citrix Solution Advisor.

O společnosti Servodata

Servodata se dlouhodobě specializují na oblast podnikové infrastruktury ICT. Portfolio produktů a služeb zahrnuje zejména dodávky a správu licencí softwaru Microsoft, Red Hat a Adobe, bezpečnostní technologie Symantec či infrastrukturní software a oblast ukládání dat například EMC nebo HP. S obratem přes miliardu korun patří Servodata dlouhodobě mezi 30 nejvýznamnějších ICT společností na českém i slovenském trhu. Dynamicky se rozšiřující síť obchodních partnerů Servodat dnes tvoří více než 500 společností.


Společnost získala certifikace Systému řízení jakosti ISO 9001:2000, Systému řízení bezpečnosti informací ISO 27001:2005 i certifikaci „TAJNÉ“ udělenou Národním bezpečnostním úřadem. Servodata mají přímý vztah k výrobcům, spolupracují s partnerskými sítěmi dodavatelů řešení, systémových integrátorů a prodejců. Od svého založení v roce 1991 působí Servodata v regionu EMEA, s centrálou v Praze a pobočkou v Bratislavě.

O společnosti Genesis Capital

Společnost Genesis Capital nabízí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku financování jejich růstu a rozvoje. Prostřednictvím fondů rozvojového kapitálu (private equity), které spravuje, již podpořila více než 25 podniků; mnoho z nich se díky spolupráci s Genesis Capital dostalo na špičku ve svém oboru. Celkem již Genesis Capital zajistil českým a slovenským firmám na jejich rozvoj více než dvě miliardy korun. Od svého vzniku v roce 1999 společnost Genesis Capital spravovala tři fondy rozvojového kapitálu s celkovým objemem téměř 100 milionů eur. Dva z těchto fondů již českým a slovenským firmám zprostředkovaly veškerý kapitál, který měly k dispozici, pro další investice je v současnosti otevřen nejmladší fond Genesis Private Equity Fund II s velikostí 40 milionů eur.

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital