Strojírenská společnost DEIMOS s podporou fondu Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) vytvořily strojírenskou skupinu D2G

27.11.2017
GPEF III

D2G je strojírenská skupina českých společností s více než 25letou historií působících v oblasti průmyslových technologií. Cílem skupiny D2G je stát se lídrem trhu ve střední Evropě. Vznik skupiny umožní nabízet klientům konsolidované portfolio produktů a služeb pokrývající veškeré jejich potřeby v oblasti průmyslové automatizace.

„Úspěšně dokončená transakce nám umožní významně posílit naši akviziční a růstovou strategii. Na půdorysu společnosti DEIMOS vznikla skupina D2G, která dokáže komplexně pokrýt požadavky našich zákazníků,“ říká Jan Kislinger, CEO skupiny D2G, a dodává: „Kapitálový vstup fondu Genesis je důkazem, že náš tým odvádí špičkovou práci.“

Fondy Genesis (v tomto případě fond GPEF III) poskytují společnostem, jako je D2G, kapitál na zajištění růstu a akvizičního rozvoje. Dlouhodobě vyhledává podniky s růstovým potenciálem. K financování využívá kapitál, který do fondů Genesis vkládají renomovaní institucionální investoři.

„Vyhledáváme zajímavé projekty a dynamické firmy, které mají ve středně a dlouhodobé perspektivě značný růstový potenciál, a věříme, že skupina D2G ho má. Očekáváme další expanzi skupiny v mezinárodním měřítku,“ komentuje očekávání investorů Lucie Baleková, členka investičního výboru fondu GPEF III a předsedkyně dozorčí rady D2G a.s. S průmyslovými podniky má bohaté manažerské zkušenosti. Zastávala vedoucí manažerské pozice ve společnostech v průmyslovém a automobilovém sektoru jako SWELL, Plastkov Group, TRW Automotive a dalších.

Skupina personálně posílila také o Hanu Kyselovou, která v minulosti působila na pozicích finanční ředitelky v The Boston Consulting Group, Rockwell Automation a v dalších společnostech. Ve skupině bude zodpovědná za finanční řízení a controlling.
Na straně D2G stáli poradci PWC a právní kancelář Jaroš & Vávra a na straně fondu Genesis Deloitte a Kinstellar.

D2G: nová éra osvědčených výrobců a dodavatelů

Ke společnostem DEIMOS a OK NAVY, které stojí u zrodu skupiny, se připojí další významný článek. Nejnovější akvizicí skupiny D2G je společnost KVELB, etablovaný distributor průmyslových pohonů. „Společnost, která letos dosáhne obratu přibližně 150 mil. Kč z čehož přes 60 % tržeb směřuje na export, bude nově začleněna do struktury D2G pod názvem D2Drives,“ informuje Jan Kislinger. „Odprodejem 100% podílu skupině D2G se z malé, rodinné firmy stáváme silnějším hráčem. Našim zákazníkům chceme poskytovat sofistikované služby. Navíc rozšíříme náš tým, abychom mohli ve špičkové kvalitě obsloužit i nové zákazníky. Poptávka po průmyslových pohonech neustále roste a v rámci skupiny D2G k našemu dalšímu růstu získáme značný potenciál,“ glosuje spojení David Hél, dosavadní společník a jednatel, který bude nadále ve skupině zodpovědný za výkonné řízení D2Drives.

K úpravě značky dojde i v ostatních společnostech. Po 25 letech úspěšného působení na trhu vstupují společně do nové éry pod jednotnou značkou „D2“. „Ke konsolidaci brandů skupiny a přejmenování firem nás vede kromě snahy zvýraznit, že jde opravdu o významný milník či novou epochu v našem působení, také globální dosah aktivit firem. Aktuálně směřuje 70 % dodávek do zahraničí,“ objasňuje rebranding společností Jan Kislinger.

PR Kontakt:
Ivo Měšťánek: mestanek@chmc.cz
Kateřina Seifertová: katerina.seifertova@d2g.cz
Pavla Kojanová: pavla.kojanova@d2g.cz

 

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital