Genesis Capital posiluje o Tatianu Balkovicovou a Martina Viliše

17.07.2018
GPEF III

Genesis Capital, přední společnost v oblasti rozvojového kapitálu v České a Slovenské republice, získala do svého týmu dva významné odborníky. Ze společnosti Deloitte přichází Tatiana Balkovicová a z České spořitelny Martin Viliš. Jde o zkušené profesionály s řídícími zkušenostmi z finančního poradenství a akvizičního financování.

„Posílení našeho týmu o špičkové pracovníky z finančních služeb, jakými Tatiana Balkovicová a Martin Viliš jsou, a jejich rozhodnutí pokračovat v profesionální kariéře v naší společnosti, ukazují, že zapojení se do rozvojových záměrů Genesis Capital při investování do menších a středně velkých firem na středoevropském trhu je zajímavou profesní alternativou i pro uznávané profesionály ze světa financí. Tatiana i Martin budou zároveň významnými posilami při rostoucím počtu firem v portfoliu fondů Genesis a při získávání prostředků do plánovaného fondu Genesis Private Equity Fund IV“, říká Jan Tauber, ředitel společnosti Genesis Capital.

Tatiana Balkovicová má 17 let zkušeností z finančního poradenství v oblasti fúzí a akvizic. V letech 2006–2018 působila na manažerských pozicích v oddělení finančního poradenství pražské kanceláře společnosti Deloitte, v období let 2001–2005 jako junior ve finančním poradenství pražské kanceláře KPMG. Její zkušenosti zahrnují finanční due diligence a oceňování pro finanční i strategické investory při mnoha transakcích v České republice, na Slovensku a v regionu střední Evropy v celé řadě odvětví. Podílela se i na některých úspěšných transakcích z portfolia Genesis Capital, jako například POS Media nebo D2G. Tatiana je absolventkou Ekonomické univerzity v Bratislavě a certifikovanou účetní (FCCA) ve Velké Británii. Mluví slovensky, česky, anglicky, francouzsky a španělsky.

Martin Viliš má téměř 20 let zkušeností z bankovnictví. Před nástupem do Genesis Capital působil mnoho let v České spořitelně, kde vedl útvar Akvizičního a strukturovaného financování. Před nástupem do České spořitelny pracoval na odborných a manažerských pozicích v HVB Bank, Živnostenské bance nebo v Commerzbank. Během své kariéry se podílel na mnoha významných transakcích v oblasti akvizic a strukturovaného financování na českém trhu, mimo jiné také z portfolia firem Genesis Capital, jako například Sanborn, HP Tronic, Eqos, GTH Catering nebo KS Klima. Martin absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Studoval také na London Business School v Londýně. Ovládá český, anglický a německý jazyk.

O společnosti Genesis Capital

Společnost Genesis Capital poskytuje poradenství private equity fondům, které nabízejí malým a středním podnikům v České republice a na Slovensku pomoc při financování jejich růstu a rozvoje. Od svého vzniku v roce 1999 poskytovala poradenství čtyřem fondům rozvojového kapitálu s celkovým objemem převyšujícím 170 milionů eur. Tyto fondy již podpořily 50 podniků a zajistily na jejich rozvoj více než tři miliardy korun. Mnoho z těchto firem se i díky spolupráci s Genesis dostalo na špičku ve svém oboru.
Aktuálně je k investování otevřen fond s názvem Genesis Private Equity Fund III (GPEF III) o velikosti přes 80 milionů eur. Podobně jako minulé fondy je i GPEF III zaměřen na investice do středních a malých podniků v České republice a na Slovensku, určitou část prostředků může alokovat do přímých investic také v Polsku, Maďarsku a Rakousku.
Investory ve fondu GPEF III jsou převážně lokální a mezinárodní instituce a investiční společnosti jako například European Investment Fund (EIF), Česká spořitelna (člen skupiny Erste), Amundi Czech Republic (člen mezinárodní skupiny Amundi), Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna (obě součást skupiny Vienna Insurance Group), finská investiční společnost eQ Private Equity, penzijní fond významné světové společnosti a český family office.
Mezi společnosti, v nichž mají private equity fondy Genesis v současné době podíl, patří KS Klima-Service, GTH catering, Aranea, 3070, Quinta-Analytica, HP Tronic/Datart, D2G, Sanborn a Stangl Technik Holding.
Více na www.genesis.cz 

Newsletter

Chcete být stále v obraze?

Odebírejte newsletter Genesis Capital